Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy probléma, érti...

Pajzsmirigy probléma, érti ezt valaki?

Figyelt kérdés

fél éve voltam vérvételen pajzsmirigy ügyben akkor a következő eredményt kaptam

A TSH 5.195 miu 0.400-4.500 referenciában a T3 és T4 még normális tartományban


Januárban néztek egy ANTI-TPO-t

Eredmény: 238,30, Anti-TPO Alsó határérték: 0,00 Felső határérték: 9,00 Mértékegység: U/mL


most a héten pedig vissza kellett mennem TSh s vérvételre ahol erzt az eredményt kaptam:


TSH 2,810 mIU/L 0,400 - 4,000

Szabad T4 11,70 pmol/L 7,90 - 14,40

Szabad T3 6,22 pmol/L * 3,80 - 6,00


most akkor mi van? tudom kezelést nem fogok kapni rá, akármilyen rosszul is vagyok, váltakozva hol fázom állandóan, hol melegem van, hol hízok hol fogyok

Mégis mi bajom lehet? valakinek volt esetleg hasonló?

Dokik nem mondanak semmit.



2013. febr. 20. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a pm hormonszintek állandóan változnak, a mostani (majdnem tökéletes) érték nem azt jelenti, hogy meggyógyultál, hanem azt, hogy az első fellángolás után most időlegesen normalizálódik a helyzet. Tipikus, hogy 6 hónappal a felfedezés után normalizálódnak a hormonértékek, mert ez a természetes a pm-nél, hogy az első fellángolás után normofunkció következik, ez eltarthat évekig is, aztán megint rendellenesen kezd működni. Sokan csak onnantól szednek gyógyszert. Ha rosszul érzed magad, akkor ezt feltétlenül jelezd az endokrinológusnak, mert ha lelkiismeretes orvosod van, akkor most is foglalkozni fog a betegségeddel nem csak a következő rossz eredményeket hozó vérvétel után.
2013. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De akkor ez most alulműködés, hashimoto vagy mifene?

Csak hümmögnek nekem mikor kérdezek...legalább tudnám mi bajom van..

2013. febr. 20. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Glutén - PM betegségek kapcsolata? Erről rémlik valami? Mert az orvosok nem fognak ebben segíteni, legalábbis s többségük nem tud kellő tudás híján.


Viszont a gluténmentes táplálkozás sok hasonló eseten segített már.

2013. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hagyjuk ezt a gluténmentes táplálkozást ezzel nem segítesz, és nem is ez volt a kérdés.
2013. febr. 20. 11:51
 5/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Végülis csak a megoldás kulcsát tették eléd. De akkor te nyilván ilyen mazochista lehetsz, mert élvezed, ha rossz neked.
2013. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok mazohista, de próbáltam és nem segített SŐT a laktózmentes diéta meg a paleo sem....nem mindenkinek válik be csak annak aki alapból is lisztérzékeny én meg nem vagyok az, az értékeim nem változtak tőle.

ellenben a szelén lejjebb vitte az értéket de azt meg nem lehet állandóan szedni.

2013. febr. 20. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Hashimoto-d van, mivel magas az anti-TPO.

Ez ugye a pajzsmirigy autoimmun eredetű pusztulása. De mivel a pajzsmirigy follicilusaiban tárolódik hormon, így az a sejtek pusztulásakor kiszabadul, ami átmenetileg magasabb hormonszintet eredményezhet.

2013. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Fél év is kellhet a glutén autoimmun hatásainak elmúlásához. Mennyi ideig próbáltad a paleót?
2013. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!