Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Le kell mondanom a tb-t vagy...

Le kell mondanom a tb-t vagy attól fogva, hogy újra iskolába járok, magától lejár a dolog?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem és kihagytam egy évet. December közepétől bejelentkeztem tb-re, mivel nem jártam iskolába. Most szeptembertől újra járok. Ki kell jelentkezni tbről vagy attól hogy újra sulis vagyok magától fizetik és nem kell csinálni semmit?
2014. szept. 7. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelezned kell ugyanúgy a NAV-nál, hogy újra fizetik utánad a TB-t.
2014. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Ha nappali tagozatos leszel/vagy, akkor fizeti a suli, úgy tudom nem kell csinálnod semmit, nem kell kijelentkezned. De azért nem árt ha a tanulmányin rákérdezel, biztos ami biztos.
2014. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A suli nem fizeti utánad akkor sem, ha nappalis vagy, csak a TBJ alapján jogosult leszel az ellátásra. (a suli csak a dolgozói után fizet)

Ki kell jelentkezned ugyanazon a nyomtatványon, amin bejelentkeztél: 14T1011.

A főlapon a bejelentés típusa kódkockába a 2-est kell írnod (jogviszony vége)

A "B" lapon a 3-ast kell beírnod (a TBJ 16.§.....egészségügyi szolgáltatásra jogosulttá válás)

Valamint mellékelned kell a jogviszony igazolásodat (ügyfélkapus beküldésnél adatok - Csatolmányok kezelése, PDF, vagy TIF formátumban)

2014. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!