Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor be legyen adatva vagy...

@lm@ kérdése:

Akkor be legyen adatva vagy ne legyen beadatva a HPV elleni oltás?

Figyelt kérdés

Tudjátok,most az van,hogy a 7.-es lányoknak beadják ezt az oltást ingyen.Csak az a baj,hogy utánajártam ennek az interneten és sokan állítják hogy ez az oltás káros.Eleinte hülyeségnek tűnt,de aztán megtaláltam ezt,és mivel hitelesnek tűnik,aggódok.


www.vedooltas.com/hpv-mehnyakrak/hpv-tobbet-art-mint-hasznal.html



2014. szept. 10. 18:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

"A humán papillómavírus és a méhnyakrák kialakulása közötti összefüggés nem bizonyított."


Ez a mondat le volt írva ezen az oldalon. Pontosan tudjuk, hogy a 16-os és 18-as HPV típusok rákot okoznak, a sejtosztódás fokozása miatt. Szerinted akkor hiteles ez az oldal? Ez egy tipikus libsi, oltásellenes oldal, akik a jogaikról sipákolnak, ezen kívül a csúnya gyógyszergyárakat és az orvosokat okolják mindenért. Az oldalon található infók jelentős részének köze sincsen se a tudományhoz, se a hitelességhez.


Ami az oltást illeti azt érdemes mérlegelni, hogy te most ezt ingyen kapnád, és ez egyszeri lehetőség, ha később akarod beadatni, akkor kb. 100000 forintba fog kerülni. Ami a káros hatásait illeti, az kb, annyi van, hogy háromszor el kell zarándokolni beadatni ami nem kellemes. Védeni nem véd minden HPV típus ellen, de nem is okoz minden HPV típus rákot, az ellen a kettő ellen 98%-ban véd, ami leginkább felelős a rák kialakulásáért. Arról nincsenek információim, hogy csak öt évig védene, de egy két ismétléssel beadott oltásnál ezt nem igazán tartom valószínűnek, nagy eséllyel minimum évtizedekig véd.

Ha én hozzád hasonló fiatal lány lennék, vagy nekem lenne lányom, akkor beadatnám.


Hiteles információkat pedig itt találsz:

[link]


Nem pedig valami liberális, oltásellenes szennyoldalon.


Üdvözlettel: egy szigorló orvostanhallgató

2014. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem árt tudni, hogy nem csak HPV okozhat méhnyakrákot, tehát ha beadatod attól még fog kelleni járni szűrésre.
2014. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
41%

Mint szigorló orvostanhallgató miért nem érzel különbséget a "rákot okoz" és a "rákot okozhat" között?


Mert ha rákot okoz, akkor túl kevés statisztikailag a méhnyakrákos esetek száma a HPV-s fertőzésekhez mérten.

2014. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szőrszálhasgató baromságokra nem vagyok hajlandó érdemben reagálni, oltás és rák témában meg pláne nem.
2014. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2014. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a teória, hogy a rákot egyedül vírusok okoznák, a mai napig nem bizonyított. Ezt a tényt az amerikai Nemzeti Rákkutató Intézet, az NCI (National Cancer Institute)is beismeri. Azt az állítást, hogy a HPV-vírus lenne a méhnyakrák okozója, nagyon meg kell kérdőjelezni. Ez a mai napig csupán feltételezés, semmiképpen nem bizonyított tény. Ilyen és hasonló gondolatok csupán olyan embereknek jutnak eszébe, akik nem betegekkel foglalkozó orvosok, akik nem látnak tovább a Petri-csésze szélénél.Melyik a 100 közül?


A HPV-ről (Human Papilloma Virus) tudni kell, hogy több mint 100 különféle típusát lehet megkülönböztetni. Ezek közül közel 30 azoknak a száma, amelyek a virológusok véleménye szerint rákot okozhatnak. Veszélyesnek a HPV 16 és 18 számít, ezek okoznák a méhnyakrák 70%-át. Állítólag. A kérdés csupán annyi, hogy mi történik az állítólag szintén rákot okozó többi típussal, ha csak a 16-os és 18-as ellen oltunk? Mert a 6-os és a 11-es típust (ami a Magyarországon is forgalomban lévő egyik HPV elleni védőoltásban szintén jelen van), a szeméremtáji szemölcsök miatt adják, legalábbis így értettem a leírásokból. A tanulmányok szerint viszont a 16-os és 18-as előfordulása elhanyagolhatóan kicsi: 0,8 és 2,3% közötti (USA). Tehát mi ellen is oltunk?


Tudni kellene azt is, hogy aki nemi életet él, az hamarosan megfertőződik a HPV egyik vagy másik formájával, ami viszont általában mindenfajta kezelés nélkül egy éven belül eltűnik. A fertőzés több, mint 90%-a spontán gyógyul, tehát az oltás felesleges.


Az oltás bevezetését megelőző tanulmányokban sok olyan kérdés szerepel, amit a gyártóknak meg kellene tudni válaszolni: miért végezték a vizsgálatokat Costa Rica vidéki tartományában, Guanacastéban, és miért csak 16 és 23 év között lévő nők részvételével? Miért nem volt placebo-kontrollált tanulmány, hiszen a placebo kizárólag annyiban különbözött az igazi oltástól, hogy csak a géntechnikailag előállított vírusrész hiányzott belőle? Ez azt jelentette, hogy a mellékhatások mindkét csoportban szinte azonosak voltak! Egy másik úgynevezett kontrollcsoport igazi placebo helyett Hepatitis-B oltást kapott.


Tehát mit is hasonlítottak össze ezekben a tanulmányokban? Az almát a körtével?


A következő kérdés: Miért ajánlották a HPV-oltást először 11, most pedig már 9 éves kortól, hiszen ilyen korú gyerekekkel egyáltalán nincsenek tapasztalatok? Kísérletezünk a gyermekeinken, unokáinkon?


Fontos megemlíteni azt is, hogy az oltóanyagban az immunválaszt fokozó, megerősítő anyag az alumínium. Egy új, eddig ismeretlen alumíniumsót alkalmaztak, amit eddig soha, sehol nem vetettek be: AHS – Aluminium-hydroxifoszfát-szulfát 225 mikrogramm/dózis, vagyis 675 mikrogramm terhelés személyenként... Ez pedig nagyon sok!


Az alumínium ismert mellékhatásai: Alzheimer-kór, Parkinson-kór, epilepszia, szklerózis multiplex, osteomalacia (csontlágyulás), CFS – krónikus fáradtság szindróma – , anémia (vérszegénység), asztma, Boeck-szarkoidózis, Crohn-betegség, rák.


C. Exley, Keele Egyetem, Nagy-Britannia: „Nincs bizonyíték arra, hogy az ember fiziológiája a biológiailag aktív alumínium kihívására felkészült volna, és naivitás feltételezni, hogy jelenléte nem káros."

„Az alumínium hozzájárul a betegségek keletkezéséhez; és ez folytatódni fog, ha a továbbiakban a test alumínium általi terhelését nem vesszük figyelembe."


A „védőoltás”-nak elnevezett készítményt az USA-ban 2006-tól, Európában 2007-től adják serdülő lányoknak – legújabban azonban fiúknak is. A gyakori mellékhatások és halálesetek miatt a nagy médiakampánnyal és lobbimunkával bevezetett oltás elfogadása sok felelős szakembernek komoly gondot okozott. Németországban 2008-ban 13 neves professzor fordult írásban az oltásokért felelős intézethez, kérve az indikáció és az oltási javaslat felülbírálását. A beadvány semmit nem változtatott a kialakult helyzeten – sajnos.


Augsburgi magánrendelőmben 2007-től feltűnően megszaporodott azon elkeseredett szülők száma, akik úgy találták és állították, hogy gyermekük a HPV-oltást (leginkább a második és harmadik oltást) követően betegedett meg. A panaszolt tünetek roppant széles skálán mozogtak: teljesítőképesség csökkenése, fej- és ízületi fájdalmak, látászavar, koncentrálásra való képtelenség, menstruációs zavarok, a menzesz elmaradása, emésztési és légúti panaszok, fertőzések – hogy csupán néhányat említsek. Egyeseknek tudtam, másoknak sajnos nem tudtam segíteni...


A német nyelvterületet érintő második haláleset Ausztriában történt: 2007. október 12-én elhunyt Ausztriában a 19 éves diáklány, Jazmin, aki a nagyon nagy hatást gyakorló és intenzív hirdetés hatására 21 nappal az említett dátum előtt beoltatta magát. Ezt az esetet részleteiben ismerem, mivel az elhunyt édesapjával kétszer is beszéltem telefonon. Ezt közölte velem:


„Röviddel az oltás után kezdődtek a kellemetlen tünetek: fejfájás, fényérzékenység, makacs gyomorpanaszok és hasmenés, melyek főleg az utolsó 7-10 napban erősödtek.” Jazmint édesapja halva találta bécsi diákszobájában. A halál oka (feltehetőleg) a légzőközpont bénulása volt.


Az okok felderítésében több hiba is fellelhető: a boncolás csak 6 nappal az elhalálozást követően történt meg. Ekkor az agyvíz (liquor) vizsgálata már nem volt egyértelműen kiértékelhető. A patológus mégis így fogalmazott: „Az a lehetőség, hogy egy allergiás immunológiai esemény vagy a HPV-oltás lenne felelős a halál bekövetkezéséért, orvosilag nem kizárható, mert egy fontos vizsgálat nem volt kivitelezhető.” A patológus prof. dr. Missliwetz kijelentette, hogy nagy valószínűséggel egy olyan agyi gyulladásos folyamat zajlott le, amit ADEM-nek nevezünk. (Akut demyelinizáló encephalo-myelitis, főként gyermekeknél, fiataloknál előforduló központi idegrendszeri gyulladás. Fertőző betegség vagy oltás után néhány héttel fellépő megbetegedés. Klinikailag a sclerosis multiplextől nem különböztethető meg. Tünetei: lelassult viselkedés, tudatzavar, fejfájás, nyaki merevség, hányás, epilepsziás rohamok, bénulás, a koordináció zavarai, a látóideg kétoldali gyulladása látászavarral...)"Nem kívánt események" forrása lehet


Az USA-ban 2013 végéig a HPV-oltással kapcsolatban a következő oltást követő nem kívánt eseményeket (OKNE) regisztrálták a VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System – Oltások Káros Mellékhatását Jelentő Rendszer) honlapján:


Nem kívánt eseményről jelentés összesen: 30 352

Komoly: 4091

Kórházi ápolásra szorult: 3065

Hosszabb kórházi ápolás: 234

Életveszélyes: 562

Méhnyakrák: 64

Méhnyakrákot megelőző állapot (előstádium): 214

Nem gyógyult meg: 6032

Rokkant maradt: 952

Halál: 140

2014. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves előző ment a piros kéz, mert idézőjel és forrásmegjelölés nélkül idéztél. Ez gyakorlatilag plagizálás.
2014. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!