Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkanélküli vagyok, kell...

Munkanélküli vagyok, kell Tb-t fizetnem magam után?

Figyelt kérdés
augusztus 14-e volt az utolsó munkában töltött napom (4 hónapig dolgoztam az adott helyen) úgy tudom, 45 napig nem kell fizetnem magam után. Arról hallottam, hogy lehet kérvényezni, hogy ne kelljen magam után fizetni a TB-t. Ennek mi a menete? Be kell regisztráljak munkanélkülinek, de ez nem elég, úgy tudom. Saját autóval rendelkezem, ez kizáró ok? Nem egy nagy értékű kocsiról van szó, egy 15 éves nagyjából max talán 300 ezret érő autóról.
2014. szept. 15. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha munkanélkülit kapsz (helyesebben álláskeresési járadékot), akkor addig nem kell tb-t fizetned. Csakhogy ez hamar letelik, utána kell. A NAV-nál kell érdeklődni.
2014. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

45 napig passzív jogon jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (van TBd)

A járási hivatalnál kérelmezheted a TBd rendezését.

A szociális törvényben megtalálod a feltételeit (külön fejezet foglalkozik vele)

A 300ezres autó nem kizáró tényező (alatta van a vagyoni határnak)

Arra figyelj, hogy csak az igénylés napjától állapítják meg a rászorultsági TB rendezést, visszamenőlegesen nem, kezd el intézni a 45 napos passzív jogosultság ideje alatt.

2014. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!