Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkanélküli letelte után 2...

A munkanélküli letelte után 2 hónapig nem volt jövedelmem, így nem tudtam tartásdíjat fizetni. Exem feljelentett, végrehajtónak 15 napon belül egyben ki kell fizetnem. Ha nem volt jövedelmem, arra az időre miért kell kifizetni?

Figyelt kérdés
De előtte évekig dupláját kapta, mert jó volt a fizetésem, az nem volt baj!?
2014. máj. 11. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sántít a sztorid.A bíróság döntött úgy hogy végrehajtónak adja az ügyet?Két hónap alatt?
2014. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külföldre kell menni dolgozni és akkor megszűnnek a hazai gondok.
2014. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Őszödi Ferenc ***** válasza:

"Ha nem volt jövedelmem, arra az időre miért kell kifizetni?"

Mert gyereked feltételezhetően akkor is éhes, ha neked épp nincs jövedelmed.

2014. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,2 hónapig nem tudtam fizetni,azóta dolgozom és folyamatosan kapja a tartásdíjat,de most kaptam meg a levelet a végrehajtótól,ő beleszámolta a mai napig a tartozást.A kislány butikból öltözködik,anyuka 150-et,új apuka 400 ezret keres!Nekem meg kikapcsolták a gázomat.Nem nem akartam fizetni,hanem nem tudtam!És én lettem kidobva új pasi miatt,nem én akartam elhagyni a gyerekemet!És még én fizettem utána a hiteleit.
2014. máj. 11. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A tartásdíjat felül lehet vizsgáltatni, igaz azt hiszem két évente. Azért az érdekes, hogy a volt párod új partnerétől a te gyereked után szerinted jogos lenne levonni, ez abszolút megalapozatlan függetlenül attól, hogy mennyit keres.
2014. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Őszödi Ferenc ***** válasza:

"új apuka 400 ezret keres!"

1. nincs olyan, hogy új apuka - attól, hogy a volt nejedet egy másik pasi dugja, még TE vagy a gyerek apja

2. az előző pontból következik, hogy teljesen mindegy, hogy a volt nejedet "kezelgető" pasas mennyit keres, a gyerekedet neked és az anyjának kell eltartani

2014. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A végrehajtót csak bíróság küldheti rád jogosan.Tehát ha zaklatnak akkor kérd el a végrehajtótól a bírósági felhatalmazásukat (ami két hónap után nem hiszem hogy kezükben lenne) és szólj nekik hogy jogi útra tereled az ügyet vagy a megfelelő hatóságnál panaszt teszel ellenük ha tovább zaklatnak.A gyerektartási díjat felülvizsgáltathatod és akár a mindenkori fizetésed,juttatásod százaléka is lehet.Ha ilyen jól áll a család akkor akár hivatalosan fizess minimumot gyerektartásként és nyiss egy számlát a gyerek és te nevedre amire minden hónapban utalsz pénzt amit a gyereked örököl vagy veled közösen vehet csak fel a gyereked a megfelelő időben.(Mondjuk ha felnő és lakást szeretne vagy tandíj kell)
2014. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!