Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrőn voltam? ,?

Tüdőszűrőn voltam? ,?

Figyelt kérdés

Voltam tüdőszűrőn, éa azt mondták hogy láttak valamit rajta! Mi lehetett az, a rákon kívül, mit láthattak még, nagyon el vagyok keseredve! Szokott szúródni bal oldalt alul a tüdőm, az lehet a baj?

25/l


2010. jan. 22. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ott azonnal nem mondhatnak semmit se, mert hát még ők sem látják a filmet. Utána egy orvos nézi meg, ha ő lát valamit, akkor behívnak, és elmondják mi van. Engem egyszer hívtak, ugyanígy rettegtem, aztán kiderült, hogy kb. 2 hónappal előtte lábon hordtam a tüdőgyulát. Téged behívtak, vagy ott azonnal mondta valaki?
2010. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés csak a TBC-t mutatja ki, a rákot pld. már nem. Talán két napja nyillatkozta egy dopktornő, hogy sokan azt hiszik, a tüdőszűrés során kiszürik a tüdőrákot, de ez nem így van. Talán valami beszürődés lehet. Ne ijedj meg, ha ez a baj, jól kezelhető. Az is lehet, hogy elnézték a felvételt és majd visszahívnak.
2010. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tüdőgyulladás is lehet, ami hegeket hagyhat a tudőn...


Nálam pl egyszer egy megnagyobbodott artéria árnyékát látták amikor még sportolgattam hébe-hóba...



Ne legyél elkeseredve mert ez nem jelent még egyenlőre semmit, bármi lehet akár tévedés is..

2010. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Voltam tüdőszűrőn, nem a városomban, és azt mondták hogy láttak rajta valamit, és menjek, a városomba az eredményért, mert odapostázták. Remélem értelmesen írtam. Annyira mogorván, és fapofával mondták, hogy engem halálra rémítettek! Majd jövő héten megyek, de nagyon idegesít!
2010. jan. 22. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
De, a rákot is mutatja a tüdőszűrő, vagy ha nem is konkrétan, de mutatja, hogy valami nem oké, behívnak, és akkor mondják meg, hogy pontosan mi a baj. Szóval kedves valamelyik válaszoló, NEMCSAK a TBC-t, hanem szinte minden tüdőrendellenességet mutat a tüdőszűrő, csak hívás után derül ki, pontosan mit. Apumnál így diagnosztizáltak tüdőrákot.
2010. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Veled vitába szállok! A doktornő /saját fülemmel hallottam!!!/ állította azt, amit leírtam.

Ha ez nem voln a elég: novbemberben volt egy barátnőm férje TÜDŐSZŰRÉSEN, ahol nem találtak semmit, januárban pedig meghalt tüdőrákban... Sikerült meggyőznöm?

2010. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, úgy sem tudod meggyőzni. Sajna sok a tévhit és az emberek sajnos makacsul ragaszkodnak hozzájuk. Szélmalomharcot vívsz, akárcsak én :)
2010. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A doktornő nem tudom pontosan mit mondott, de a kommentelő csak részigazságot állít: A tüdőszűrő a KORAI tüdőrák kimutatására sok esetben nem alkalmas. A rák ellenben a legtöbb esetben "valamilyen" elváltozást okoz a képen, ami további vizsgálatokat tehet szükségessé. Ott kiderülhet. A daganat elhelyezkedésétől függ egyébként, hogy a röntgen mennyire mutatja ki. A kérdezőnek: nekem is volt már ilyen, de csak technikai hiba volt. Ne ijedj meg.
2010. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!