Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Úgy hallottam, mondták, hogy...

Úgy hallottam, mondták, hogy a nőgyógyász készít jegyzetet a vizsgálandó lányról a kikérdezés alatt, gondolom név, kor, szűz-e stb. Ez a papír, füzet mennyire kerülhet át, mondjuk az orvos fiának a kezébe? Fontos! 17/L

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A beteg adatai nem kerülhetnek ki a kezelő orvostól és a segédkezőktől! Titoktartási kötelezettségük van.
2014. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Minden doki ir egy betegkartont mikor eloszor vagy nala, semmi extra adat nincs rajta, de nem kerulhet senki kezebe, hacsak nem kutat a papirjai kozott a fia..
2014. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A doki gondolom rendelőben rendel, nem otthon.

Egyébként meg kutya kötelessége elzárni a betegek kartonjait.

2014. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem otthon őrizgeti a betegkartonokat?
2014. okt. 7. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Semennyire nem kerülhet át, nem otthon őrizgeti, hacsak nem számítógépén van adatbázis, de az eléggé "veszélyes" (ellopják a laptopot, feltörik). A rendelőben van kartonozó, akár egy olyan belső szobában, ahol te mint páciens nem látod.
2014. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Otthon a magánéletét éli- amennyire ideje engedi.

Ennél sokkal egyszerűbb dolgokra is titoktartási kötelezettség van: nemrég egy teljesen mezei,egyszerű irattárban régi iratokat kellett megsemmisítenem, mindent, amin név és cím van.. és előtte titoktartási nyilatkozatot írtam alá. Tehát ha kiszivárogtatnám, hogy X.Y. mikor született és hol lakott akkor büntethető lennék. :)))

2014. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hat maganrendelesrn, ahol nem az ove egyedul a berelt rendelo, mint az en nodokim, ott nem tudom hol orzi.. de nala nincs irattar, vagy iratszekreny.. de nyilvan elzarva kell tartania!! ha meg ismered a fiat esciki akkor menj masik dokihoz!
2014. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tehát nem publikusak a betegek adatai. Most egy látszólag nem ide tartozó: a jó és tartós kapcsolatok bizalmon és őszinteségen alapulnak. Ha rettegnem kell, mikor derül ki valami tény rólam, akkor az nem fog működni. 'Fogadj el engem úgy, amint vagyok'- ez a kapcsolatokban a felek hő vágya.
2014. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem fog átkerülni, miből gondoltad

Vagy ha félsz, menj másik orvoshoz

2014. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A betegkartonok mindig a rendelőben vannak -

Ott meg csak az orvos és max az asszisztense férhet hozzá

2014. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!