Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Köteles vagyok a nőgyógyászatr...

Köteles vagyok a nőgyógyászatra bárkit beengedni? Összevesztem az orvossal.

Figyelt kérdés

Már többször véreztem, ma reggel is, bejöttem az I.sz. klinikára. Elég stresszesen, a sírás határán.

A fiatal rezidens drnő két huszonegy-két éves lánnyal jött be, semmit nem kérdezett, hogy zavar-e. Már feszélyezett, hogy előttük részletezem a bajomat.

Utána mondta, hogy vetkőzzek le, és másszak a székre. Mondom, de csak ketten leszünk, ugye?

Mire szó szerint kiakadt, hogy nem,mert ez egy oktató klinika, és ahogy betettem a lábam, beleegyeztem, hogy bármely vizsgálatomra bejöhet gyógytornász (???), védőnő (???), nővér, orvos.

Mondom, erről nem tudok, de máskor is kértem itt már meg, és nem volt gond belőle.

Gyakorlatilag fejhangon közölte, hogy fel van háborodva, márpedig ők is jönnek, amiből csúnya patt lett, mert mondtam, hogy de értse meg, így is rosszul vagyok, nem akarom. És jogom van eldönteni, hogy plusz ketten a puncimba bámuljanak.

Ő meg hogy mindig ilyen csúnyán viselkedem-e (sic!) - erre megkértem, hogy felnőttként kezeljen -, és soha többet nem engednek nekem ilyet, most utoljára tehetem meg (miközben én behúztam a függönyt), és még akkor is mondta, mikor már hanyatt, széttárt lábbal a széken feküdtem. Hogy ilyet többet nem tehetek, mert ő most tájékoztatott, úgyhogy nem hivatkozhatok arra, hogy nem tudtam róla. (Mert ilyet eddig itt nem hallottam senkitől.)

Nagyon megalázó volt.

Amúgy a manuális vizsgálat OK, de UH-ra nem küldött tovább (eddig ilyen sem történt), viszont bent tartottak a kórházban.

Elébe menve a megjegyzésnek: tudom, hogy ha soha senki nem engedné be őket, nem tudnának tanulni.

De 1. nagyon labilisan voltam, és nem akartam, hogy ha rossz hírt hallok, más is ott legyen. 2. Ezer okom lehet rá, hogy nem akarom, 3. Ha jól tudom, a beteg az első, és jogom van eldönteni, hogy a kötelezőn felül ki van bent.

Más járt már így?


2014. nov. 1. 20:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Helyesen: nőgyógyászati vizsgálatra.

14+4 km

2014. nov. 1. 20:05
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
szerintem igazad van, és se örültem volna ha bejött volna még valaki. nem tudom, hogy szabályos-e ezt csinálni, de én is kiakadtam volna.
2014. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Jogos, hogy kiakadtál, és jól tetted, hogy harcoltál az igazadért.

De mivel oktató kórház, attól tartok, megtehetik, ez csak az orvos jóindulatán / empátiáján múlik (ha van neki).

2014. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
58%
Igazad van,én sokszor átéltem ilyet,de nem tehettem semmit.Nekem nem +2 ember nézte végig ahogy matatnak bennem,hanem vagy 5 fiú és 3 lány rezidens+2 főorvos+az enyém. Csoda,hogy nem boncoltak mindjárt fel. :O Marhára megalázó....és legszívesebben világgá szaladnék ilyenkor,de mit tehetnék...tűröm vérvörös fejjel, a plafont bámulva. :/
2014. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 intrepid ***** válasza:
48%
Utána majd, ha csetlenek - botlanak a kezdő orvosok a tapasztalat hiánya miatt, mert majd akkor kell megszerezniük mikor már lediplomáztak, hibákat hibára halmoznak, mert az idősebb, tapasztalt orvosok nem mutatták meg nekik, (mert nem tudták megmutatni), diploma után pedig egyedül kell dolgozniuk, akkor meg az lesz a baj. Ne hidd, hogy a te kis szőrös muffod látványa olyan izgalmat okozott volna nekik. Túl voltak ők már néhány tucaton.
2014. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az intrepidéhez hasonló megjegyzésekből nem kérek. Nem egy "szőrös muff" vagyok, hanem egy érző ember jogokkal. Mellesleg a kérdés nem arra vonatkozott, hogy ki izgul a muffomra, te paraszt, hanem hogy jogomban áll-e nem beengedni a kötelezőn felülieket.

Van olyan helyzet, amikor valaki nem akarja.

A hozzád hasonlók a kerékakasztói a betegek (és mások) jogainak.

Ha még figyelmesebben olvastad volna: azt sem mondtam hogy sosem engednék be senkit.

Viszont amennyiben neked szőrös muffod van, és az orvostudomány meg a betegek kedvéért mindenkinek odatárod, azt ezúton köszönjük.

2014. nov. 1. 20:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos igen, itt a hiba: a beteg szemszöge is létező szemszög. Nagyon is. És a felháborodott üvöltözés nem tartozik azon eszközök közé, amelyekkel engem meg lehet győzni, hogy a másiknak van igaza. Egyébként nem lehetetlen, hogy sikerült volna, de addigra totál begörcsöltem.
2014. nov. 1. 20:38
 8/13 anonim ***** válasza:

A doktornőnek igaza volt abban, hogy ha egy olyan klinikára/kórházba mész, ahol egészségügyi oktatás folyik, ott bizony automatikusan beleegyezel abba, hogy tanulók is jelen legyenek a vizsgálatkor.

Ennek ellenére,, meg szokták kérdezni a pácienst, hogy maradhat-e vagy sem. De mondjuk ha nőgyógyászaton mindenkit megkérdeznének, hogy beleegyezik-e, vajon ki egyezne bele? Ja, senki.

Tudom, kellemetlen, de bizony nekik is meg kell tanulni a dolgokat. Ha mindenki nemet mond, akkor mégis mi lenne? Vagy szerinted mindenki másnak bele kellene egyeznie, csak neked ne kelljen? Ez nem így működik.

2014. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyot téved az, aki azt hiszi vagy azt akarja elhitetni a kérdezővel, hogy oktató kórházban autómatikus , hogy bárki bemehet a vizsgálatra. Minden esetben írásbeli beleegyező nyilatkozat kell hozzá. Ha pl. be kell feküdnöd a kórházba, akkor a beleegyezést tartalmazó iratot az orrod alá dugják, hogy írd alá. Kérdés, hogy valóban aláírtál-e ilyet. Ha mégis aláírtad,még akkoe is van lehetőséged ezt visszavonni, mert a személyiségi jogaidat érintő kérdésben csakis a te akaratod, nyilatkozatod számít, azt bármikor megváltoztathatod és senki nem kényszeríthet másra. Szóval a helyedben én kitartottam volna az mellett, hogy menjenek ki a vizsgálatról.
2014. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Intrepid menjél hozzájuk prosztata vizsgálatra legyen gyakorlatuk mire megöregszel.
2014. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!