Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a hálapénz hogy van pontosan?

Ez a hálapénz hogy van pontosan?

Figyelt kérdés

Édesanyámat műtik nemsokára, de nekem ebben nincs tapasztalatom és olvastam hogy sokan adnak pénzt akkor is ha nem magándokihoz mennek. De nekünk sajnos nincs pénzünk, egyszerűen alig élünk meg, nem lesz ez példa nélküli, ha nem adunk ? :(

A műtétet egyébként félig meddig egy rezidens végzi.



2014. nov. 17. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem elég az is ha egy nagyobb ajándékcsomagot, vagy egy jobb minőségű italt visztek neki.
2014. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég volt műtétem, nem adtam senkinek semmit.

Utána kontrollon négyszemközt voltam az orvosommal, megkérdeztem tőle, hogy mivel tartozom, azt mondta, hogy semmivel.

Már elég régóta hozzá járok, ezért szerettem volna megköszönni neki, hogy bármikor hívhatom. Így egyszer vittem neki egy ajándékcsomagot, azt sem akarta elfogadni.

Szerintem egy idegen pláne nem vár el semmit sem.

2014. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod...de egyszerűen nem megy, pár ezer forintom van hó végéig és abból főznöm kell három emberre..:( Remélem emiatt nem fognak vele kevésbé törődni..
2014. nov. 17. 19:01
 4/5 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is nagyon köszönöm. Akkor legalább nem mi vagyunk csak így...csak olyan kellemetlen...esetleg ha időben tudtam volna róla, valahogy kispóroltam volna valamire..
2014. nov. 17. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hálapénzt csak akkor adjon valaki az orvosának ha már meggyógyult ÉS ha is tudja engedni magának.


Ha azon töri a fejét, hogy hálapénzt adjon-e vagy kifizesse a közösköltséget (társasház esetén) vagy cipőt venni a gyereknek, akkor nem is vitás, a cipő legyen megvéve.


De akár fizetsz vagy nem hálapénzt, köszönetet mondani az a minimum!!!

2015. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!