Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő, ha munkavállalásk...

Mi a teendő, ha munkavállaláskor egészségügyi kiskönyvet kérnek, de még TAJ szám sincs?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Munkát keresek és találtam is egy nagyon jó álláshirdetést, de egészségügyi kiskönyvet is kérnek a munkáltatók. Mivel nemrégen költöztem Magyarországra és nem nappalin tanulok, de még munkaviszonyom sem volt idáig az országban, nem igényelhetek TAJ számot (jártam náluk, utánaérdeklődtem), illetve az a megoldás, amit ők ajánlottak, havi ötvenezrembe kóstálna és azt természetesen képtelen vagyok megengedni egyetlen, önerőből szerzett fitying nélkül :) .

Szóval egy kis pontosítás a kérdéshez: ha rendelkezem Európai Úniós egészségkártyával, van bármilyen esély, hogy annak alapján ugyanúgy eljárhassam hivatalos úton az egészségügyi kiskönyv igénylését és a vele járó vizsgálatokat, mint egy TAJ számmal rendelkező egyén?

Előre is köszi minden válaszolónak :) .



2014. nov. 21. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt az adott helyen kell megkérdezni.
2014. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az uniós taj kártya nem helyettesíti a magyar taj kártyát.Ezt csak arra találták ki,hogy ha valaki elutazik egy uniós országba,és ott történik vele valami,akkor ne maradjon ellátás nélkül.Mindenképp szükséged van magyar taj kártyára.Egyszer még engem sem voltak hajlandóak fogadni szakrendelésen,mert ugyan magyar vagyok és van magyar taj kártyám,de azt nem találtam,így az uniósat vittem magammal.Hiába volt rajta magyar taj szám,elhajtottak.Szerintem beszélj a munkáltatóval,hogy akkor tudod intézni,amikor már van munkád.Nem hinném,hogy gond lenne.
2014. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!