Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldiként hova menjek...

Külföldiként hova menjek betegszabi végett?

Figyelt kérdés

Szlovákiai állampolgár vagyok. Találtam munkát Budapesten. Már albérletem is van, hogy kereshetek magamnak háziorvost, aki betegszabira is ki tud irni?

Mert a betegség általában ugye váratlanul jön, nem tudsz több száz kilométert hazautazni a saját orvosodhoz. Csak besétálok egy orvoshoz, és közlöm hogy szeretném ha ő lenne a háziorvosom?

taj számom van, esetleg kell tartozkodási engedély is? mert semmi hivatalos papírom nincs a budapesti lakhelyről, vagyis hogy én ott lakom. vagy manapság már ilyenhez sem kell tartózkodási engedély?



2014. dec. 4. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem az unió miatt nem kell tartózkodási engedély(de ebben nem vagyok biztos).
2014. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!