Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyiket kell előbb ellátni,...

EZEZ kérdése:

Melyiket kell előbb ellátni, eszméletlen sérült, vagy nem lélegző sérült? És miért azt?

Figyelt kérdés

A tételek közt így szerepel:


Ha a fiatalember segíteni tud, akkor ő az egyik, ön pedig a másik sérültet látja el. Ha a fiatalember erre nem képes, akkor az ellátást az eszméletlen sérülttel kezdje, [eszméletlen beteg ellátás, mely

stabil oldalfekvő helyzettel zárul] Ezt követően a nem lélegző sérült ellátása következik.

[légútfelszabadítás után lélegeztetés]


Viszont úgy hallottam hogy mindíg a súlyosabb sérülttel kell kezdeni az ellátást, és szerintem a nem lélegzés az súlyosabb mert 4 perce van hogy újra elinduljon a légzés.


De ha később érek oda és kitudja mióta nem lélegzik (Lehet kb 20 perce) akkor logikus hogy az eszméletlen sérülttel kezdem, mert a nem lélegzőnek már mindegy.


Azonban hallottam olyat is, hogy "a segélynyújtó a baleset helyszínén nem mérlegelhet, hogy a sérült klinikai vagy biologiai halott, minden esetben haladéktalanul el kell kezdeni az ujraélesztést.


Most össze vagyok zavarodva... Valaki megmondaná a helyes választ indokkal? Előre is köszi!


2014. dec. 9. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Régen és rövid ideig tanultam már ezt. Én így gondolkodnék:

Az eszméletlen beteg stabil oldalfekvő helyzetbe hozása alig egy perc. Inkább kevesebb. Az újraélesztés hosszú folyamat lehet. Bármennyi idő is telt el, az a kis késlekedés nem jelentős. Ha nem gondoskodom az eszméletlen szabad légzéséről, elveszthetem mindkét sérültet.


A halott vagy nem halott sérültről: csak azt szabad halottnak tekinteni elsősegélyt nyújtóként, akinek az élettel össze nem egyeztethető sérülése van. A fej különvált a testtől, illetve a törzs kettészakadt.

Ha több sérült is van, az ilyen sérülttel tilos foglalkozni, az összes többivel viszont kell.

2014. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!