Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtét?

Orrsövényferdülés műtét?

Figyelt kérdés
Először is bocsi, nem tudom hogy jó kategóriába raktam-e. A kérdésem, annyi lenne, hogy orrsövényferdülésem lett ökölvívás miatt, nyáron lesz műtétem, és az lenne a kérdésem, hogy ha a műtét után teljesen felgyógyulok, akkor az orrom másmilyen lesz? Laposabb? Szélesebb? Vagy marad ugyanolyan? A műtét látszani fog? Lesznek varratok? Ha esetleg ez a műtét fájdalmas, nem baj..ennyit megér. Köszi előre is, annak aki leírja hasonló tapasztalatait.

2014. dec. 11. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is van orrsövény ferdülésem, és kéne majd műteni, úgyhogy én már beleástam magam a témába. Minden ilyen műtéten átesett ismerős és azok ismerősei azt mondják, hogy rendkívül fájdalmas, viszont utána ég és föld a levegővétel. Nekem a doki azt mondta, hogy 2 éjszakát kell bent maradni a kórházban és ha jól emlékszem, akkor a tamponok is addig vannak az orrban - és mint az ismerősöktől kiderült - az orrmelléküregekben is (bár ezt nem tudom, hogyan kivitelezik). Addig nem tudsz az orrodon lélegezni és ennél fogva kiszárad a szád, amitől meg a torkod is ingerlődik (ua. mint amikor éjszaka nyitott szájjal alszol) és persze szomjas is leszel. Utána jó pár napig fájdalom csillapító, ugye, mert nagyon fáj.

A műtétet elvileg altatásban is, helyi érzéstelenítésben is csinálják, bár ez utóbbi kellemetlenebb, és hallgathatod a ropogást, mert ugyebár eltörik ott a porcot, és ezt igazítják helyre .

Külsőleg nem történik semmi változás az orrodon.

Szóval fájdalmas és pár napig nagyon rossz, de még így sem bánta meg senki, hogy bevállalta.

Kivétel nélkül mindenki ugyanezt mondta, aki átesett rajta. Remélem segítettem. Sok sikert!

2014. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Miota elferdult egy szenvedes az eletem. Ejszaka nyitott szajjal alszok szoval tudom milyen. Nappal alig kapok levegot, es szagokat se mindig erzek, szoval ennyi fajdalmat meger. :) Egyetlen dologtol feltem csak, az pedig az volt hogy hasonlo orrom lesz mint egy negernek, de koszi hogy megnyugtattal. :D
2014. dec. 11. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:

megvan a kockázata hogy kiújul és még rosszabb lesz mint volt...

nem egy ilyen esetet láttam.

2015. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!