Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell kérni közgyógyot...

Hogyan kell kérni közgyógyot az orvostól?

Figyelt kérdés
Úgy értem tulajdonképpen mit kell kérnem? "Igazolást", "papírt", "javaslatot"? Akkor is van esélyem megkapni, hogyha asztmás vagyok, és az egyik gyógyszerem 90%-os támogatással írták fel a tüdőgondozóban? Teljes árán 13 ezer forint lenne két havi adag belőle. (Ellenben a másik két gyógyszer ára havi 5-6 ezret jelentene számomra, mert csak az inhalálóra kaptam 90%-ot, plusz még a bőrömre is rendszeresebben kenegetnem kell egy anti allergén krémet vényre kiváltva.
2010. febr. 4. 06:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy mibe kerülne, ha nem lenne rajta állami támogatás, hanem, hogy így mennyibe kerül a havi gyógyszerköltséged a jövedelmedhez (a családban egy főre jutó havi jövedelmet veszik figyelembe!). Az önkormányzat szociális osztályán adnak felvilágosítást a pontos összeghatárról és "beleférsz", adnak igénylőlapot is.

A szakorvosod (aki az aszthmádat gondozza) ír egy gyógyszerlistát, amit elviszel a háziorvosodhoz, ő ennek alapján ír egy másik(!!! ez ám a bürokrácia :=) ) papírt, amit a jövedelemigazolásokkal együtt csatolsz az igénylőlapodhoz. Az önkorm. szociális ostályán kell leadni, ők intézik tovább. Kb. 5-6 (vagy több) hét, mire megvan a kártya.

2010. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El kell menni az önkormányzathoz, és kérni az irodában nyomtatványokat hozzá. Egy részét neked kell kitölteni, egy részét a háziorvoshoz kell vinni. Ő ad egy lezárt borítékot és az egész paksamétát vissza kell vinni az önkormányzati irodába.

Én most csináltatom!

2010. febr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!