Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már 2 napja gennyes mandulagyu...

Skadowsk kérdése:

Már 2 napja gennyes mandulagyulladásom van ez veszélyes és mennyi idő alatt lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem 1 hónapig volt, 2fajta antibiotikumot használtam, vissza tért utána is. végül dorithricin és 500mg nyújtott hatású cvitamin, meg probiotikum segített
2015. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nálam nem fog eddig tartani mert most fogok felvételizni
2015. jan. 1. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem szórakoznék vele, mindenképp keresd meg az orvost. Az első válaszolónak lehet, azért nem volt jó az antibiotikum, mert vírusos volt. Viszont ha bacik okozzák, az nem játék, elég komoly szövődmények is lehetnek kezelés nélkül, tapasztaltam. Jó doki csinál tenyésztést, hogy tudja baci vagy vírus az okozó.
2015. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már kaptam antibiotikumot a lázam lement de nyelni meg enni csak nagyon nehezen tudok és a manduláim tele vannak apró fehéres pöttyökkel
2015. jan. 1. 22:10
 5/8 A kérdező kommentje:
És nem tudom ez súlyos veszélyes betegség mert egy kicsit meg vagyok ijedve
2015. jan. 1. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:

ha streptococcus okozza akkor megszívhatod, ő okozza ugyanis a skarlátot.

menj orvoshoz, és szedd be a gyógyszert.

2015. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyébként ha streptococcus akkor három hétig kell szedni.
2015. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már szeded a gyógyszert, nem gáz. Az okosok azt mondják, hogy 10 napig kell szedni, de én 7 naposat kaptam, napi 2 adaggal. Mondjuk a manduláimon még van 1-2 apró pötty, de az orvos azt mondta, hogy ezt már fül-orr-gégésznek kell látnia. Ez kirívó eset, azt akarom mondani, nekem már több mint 1 hónapja gennyes... És különben is sokszor ilyen. Szövődményem nem alakult ki és amúgy mindig elmúlik a kezeléstől. Ne izgulj! ;-)
2015. jan. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!