Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen pontosan egy vérvétel?

Milyen pontosan egy vérvétel?

Figyelt kérdés

Én még sosem voltam, de majd mennem kell és eléggé félek tőle, főleg, hogy mások elmesélték, hogy teljesen belilult a karjuk és rosszul lettek. Pontosan hogy zajlik le? Milyen tűt szúrnak belém és mennyit vesznek le?

Mennyi az esélye, hogy rosszul legyek?



2015. jan. 15. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, rosszul levős, ájuldozós fajta vagy-e alapból.

A tűt még sose láttam, én nem nézem, még azt se, hány kémcsővel vesznek le (ez amúgy attól függ, mit kell megnézni a véredben).

Egyáltalán nem vészes, egy kis szúrást érzel pár pillanatig, aztán már semmit. És egyszer csak szólnak, hogy kész. A helye akkor lilul be, ha nem szorítják le a kis gézdarabbal pár percig. Tehát miután készen vagy, fogd a kis kötést, amit adnak, és szorítsd rá a szúrás helyére. A legjobb, ha az alkarodat a felsőtestedhez zárod és szorítod. Úgy sosem lilul be. A helye picit, pár óráig még érzékeny, mintha beütötted volna. És ennyi.


Én azt tanácsolom, ne nézz oda, de ne is csukd be a szemed. Szúrj ki magadnak valamit és nézd azt. Remélhetőleg lesz ott poszter vagy kép, vagy ablak. Így eltereled a gondolataid.


Én két napja voltam, és én ájulós vagyok, de ezzel a technikával már évek óta nem lettem rosszul vérvétel után :)

2015. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi különös, elszorítják egy picit a felkarodat, aztán a könyökhajlatnál az egyik vénádba szúrnak egy tűt, ez egy kicsit fáj, de nem vészes :) Utána 2-3 kémcsőnyi vért levesznek, attól függ, mennyi dolgot néznek belőle (ez már nem fáj. Utána kiveszik a tűt, és egy kis ideig szorítani kell a helyét. 2 perc alatt megvan az egész. Nekem még soha nem lilult be. Igyál előtte sok vizet, akkor gyorsabban megy.
2015. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen a tű: [link]

Az áttetsző részbe rakják a kémcsövet.


Ha félsz a vértől ne nézz oda. Ha nem, akkor nyugodtan nézheted, én mindig nézem, mert megynyugtat, ha látom, hogy mit is csinálnak velem.

2015. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először megkeresik a helyet, hogy hová tudnak szúrni (látható véna)....

De van egy jó trükk, ha félsz, mondd meg hogy a kézfejedet szúrják, mert azt akarod. Sokkal jobb, szinte semmi az egész. Nem fáj, nem kellemetlen, utána pedig olyan mint egy kis szúnyogcsípés. És nincs olyan hogy nem tudja ott megszúrni, mert tudnia kell.

2015. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár még várok tapasztalatokat, mert minél több annál jobb. :)
2015. jan. 15. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A vérvételnél sokan a fájdalomtól tartanak, de teljesen kibírható. Ami ténylegesen átszúrt rész, az kb. 1-2 mm, onnan csak az éren belül tolják kicsit beljebb a tűt, nem szúr már át semmit.

Ha a vért nem bírod, lehet, hogy megszédülsz tőle, ez természetes reakció, és nem attól függ, ki mennyire bátor. Szólj annak aki veszi a vért, ha szédülni kezdesz, nehogy leess a székről, ha ülve vennék a vért, de fel vannak készülve, nem először csinálják. Amit levesznek, soknak tűnhet, de igazából minimális. (Véradásnál fél liter vért vesznek egyszerre.)

2015. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!