Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki megvágja magát...

Ha valaki megvágja magát esetleg karcolja a karjat. Esetleg mas testreszeit korhazba viszik? Tobbi lent?!

Figyelt kérdés

Nemetorszagban elek es sokan mondtak mar,hogy aki vagja a testet /onbantalmazast vegez es ezt orvos is meglatja /tudja akkor kotelezo 18 eves korig intezetben lennie? ez igaz vagy csak kamu az egesz?

(nem kellenek a lenezo valaszok, se a bunkook.. )

elore is koszonom!



2015. jan. 25. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom Németországban mi a rendszer, de Magyarországon ilyen biztos nincs és szerintem sehol se volna logikus. Ha egy olyan orvos látja ezeket a hegeket, aki nem teljesen fásult már és nem tök érdektelen minden egyébben ami nem az ő hatásköre, akkor feltehetőleg egy pszichiáterhez fog irányítani. Esetleg tájékoztatja a szülőket, ha ezzel nem sérti a jogaidat.

Egyébként pszichiátrián zárt osztályra bekerülhetsz, de nem fognak ott tartani 18éves korodig, ebben biztos lehetsz. Nem az a céljuk hogy kivonjanak a forgalomból, hanem az hogy meggyógyítsanak. És zárt osztályra felnőttek is kerülhetnek.

És alapvetően, ha nem bántod magad életveszélyesen, akkor zártra se küldenek emiatt, elég ha van egy pszichiáter akihez jársz ambuláns rendelésre. Ez nem egy bűntény, hogy intézetbe zárjanak bárkit is. Ez csak annak a jele, hogy az illető meglehetősen rossz módszereket fejlesztett ki a stressz kezelésre. Igazi segítséget pedig csak egy jól képzett pszichológus (vagy pszichológusi továbbképzésben részesült pszichiáter) tud nyújtani.

2015. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Takard el hogy ne vegyek eszre, de szerintem nem kell bentmaradnia annak akit bevisznek, en is vagon a csuklom sokszor nem is takarom el ,de eszre se veszil
2015. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy elsore kotelezo lenne intezetdbe menned, de az biztos hogy ha az orvos meglatja, akkor alaposan utana fog jarni. Nemetorszagban teljesen maskeppen allnak az orvosok az emberekhez, plane a gyerekekhez.

A lanyom pl. nem regen elesett a rollerrel, beutotte a fejet. A doki csak ugy mellekesen alaposan kikerdezte hogy hogyan tortent, csak hogy kizarja, nem valaki bantalmazta-e.


De ha vagdosod a karod, akkor egyertelmuen orvosi segitsegre szorulsz, mert az nem normalis.

2015. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2 eve voltam zart oszalyon magyarorszagon 2 hetre .. amugy nagyon szepen koszonom a normalis valaszokat!!:)

en takarom.. csak anyukam eszre vette mint mindig .. es mondta ,hogy ha pl veszhelyzet van ( osszeesek vagy szimplan beteg leszek) elso orvosi vizsgalatom lenne ( fel evig nem voltam orvosnal barmi bajom volt..de mar karacsony ota beteg vagyok:-( )

es lehet hogy ameg felmerne kg,cm stb.. addig lehet a pulcsit le kene venni vagye setleg barmi mast is .. tenyleg koszonom! tovabbi szep napot !

2015. jan. 25. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Kerj orvosi segitseget!
2015. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németországban ezt sokkal komolyabban veszik. Nálunk telt ház van a pszichiátrián, nem vagdosós fiatalokkal foglalkoznak.... Itt gyorsan lezavarnak egy ilyen problémát, ott azért figyelnek is rád. És igen, ha nem vagy 18, akkor anyád akaratod ellenére bevitethet. (tudok ilyen esetet....)
2015. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én is Németországban élek, és nagyon sok lányon láttam már, hogy vagdosta a karját :o ott amolyan 'divat' féle, vagy én nem tudom... volt egy csaj, aki viszont tényleg beteg volt... nem láttál olyan részét, ami ne lett volna összevagdalva... a 2 karján és 2 lábán is mar a régi sebeket vágta, aztán már a kézfejét is... szabályosan kerülték... 3 hónapig nem is jött suliba, szerintem terápián volt és szerencsére évet kellett ismételnie... de az én korosztályomban meglepően sok lány vágja magát :S 15/L
2015. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!