Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jó, ha valaki önszántábó...

Miért jó, ha valaki önszántából megvágja magát?

Figyelt kérdés
Az normális, ha valaki úgy próbálja a pszichés problémáit megoldani, hogy vagdossa magát? Ez miért nyugtatja meg? Mire utal az, ha valaki vagdossa magát? Ráadásul rendszeresen...

2012. júl. 15. 10:59
 1/4 anonim válasza:
67%
Nos az semmire sem jó. Az illető ilyenkor azt hiszi, hogy ha saját magában tesz kárt azzal jóvá tehet valamit vagy csak jobban érzi tőle magát. Aki rendszeresen csinálja annak valami komoly (lelki) gondja van. család magánélet stb. az ilyeneken meg kell próbálni segíteni mert nem fog magától javulni. :)
2012. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik ez a megoldás a problémákra ha esetleg elvérzik és belehal az mindent megoldd. Volt egy olyan osztálytársam aki csak azért vagdosta magát mert élvezte a fájdalmat, de szó szerint, és nem csak vagdosással élte ki a vágyait. Ex barátnőm amikor megismertem ő így akart öngyilkos lenni a tóparton amikor kutyát sétáltattam. Ott is úgy volt hogy ott állt a víz szélén felvágta az ereit nagyon durván elkezdett vérezni kutyám meg odament hozzá, mert érezte hogy nincs rendben ott valami, először én csak elnézést akartam kérni tőle amikor a kutya ráugrott, de akkor láttam hogy ömlik belőle a vér. Akkor azonnal elszorítottem a vérzését mert a lány is megijedt közbe és teljesen bepánikolt, utána meg elkísértem az ügyeletre, mert mégsem hagyhattam egyedül nehogy baj legyen útközbe. Majd szépen összeismerkedtünk. És komoly lelki gondjai voltak ugyan akkor szerelmi bánat de elég durván kiszúrtak vele, akkor a családjába is nagy tragédia volt ugyan abban az időben, illetve sok olyan alaptalan pletykát terjesztettek róla amitől a barátai többsége megutálta őt. Szóval ez valahogy érthető volt, de segítettem tisztázni a dolgait és most szinte minden problémára találtunk megoldást. Ő ezt egyedül nemtudta volna megoldani, és ha én nem lettem volna ott kitudja, lehet már nem is élne.
2012. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Mire utal az, ha valaki vagdossa magát?"


Magas vérnyomásra.


"Ez miért nyugtatja meg?"


Mert csökken a vérnyomása.

2012. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A belső fájdalmat külsővé alakítja, vagy is ha valami nagyon nyomja a lelkét, megvágja vagy megégeti magát és így arra a fájdalomra öszpontosít nem éppen arra hogy mondjuk a szülei kint veszekednek a konyhában, meg eleve elvan avval foglalva... és ez megnyuktatja. De aki még nem csinálta az nem tudja, hogy milyen
2012. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!