Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi játszódik le annak az...

Mi játszódik le annak az agyában, aki megvágja vagy megüti magát? Miért teszi azt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 17:36
 1/7 anonim válasza:
Hát, lehet, hogy hülyén hangzik, de én akkor karmolom meg néha magam, amikor mérges vagyok, vagy sok bennem a feszültség amúgy is, és így kitör belőlem, és úgy érzem legszívesebben megvernék valakit vagy összetörnék valamit de ezt nem teszem mert utána sajnálnám a tárgyakat, mert nem ők tehetnek róla. Ez nálam így hirtelen jön, nem gondolkodom a következményeken, pedig jó lenne, mert már volt pár mély sebem.
2013. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nekem az szokott a fejembe lenni hogy senki se szeret, apám halálos beteg stb. szóval az ilyen szar dolgok... azért teszi ezt valaki mert mikor utána érzi a fájdalmat és lassan eláll a vérzés eszébe jut hogy minden megoldódik egyszer úgy ahogy a seb is összeforr... legalább is nálam ez így van..
2013. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is csak saját tapasztalatból tudok beszélni. Én 2008 végén kezdtem, és elég durván vagdostam magam évekig. Különösebben nem a hangulatom befolyásolta, hogy mikor vágjam meg magam, mert az állandóan rossz volt. Szinte mindennapossá vált a vagdosás. Minden vágás előtt volt bennem egy kis félelem, hogy fájni fog, de ehhez hamar hozzászoktam, és egyre mélyebbeket vágtam. Fantasztikus érzés volt. Gyönyörűnek láttam. Jó érzés volt tudatni magammal ilyen szinten is, hogy valóban sebzett vagyok, olyan, aki segítségre szorulna, de nem látja senki. Ahogy folyt belőlem a vér, arra gondoltam, hogy így távoznak a lelkemből a problémák, és egy kis időre megnyugtatott, kiléphettem a valóságból. Ki kellett törnie a benti fájdalomnak, hogy könnyebben tudjam cipelni a terheimet, és ez lett az én kis titkom. Élveztem azt, hogy ki kellett találnom valami hazugságot testnevelés órákon, hogy miért van állandóan bekötve a kezem, élveztem, hogy tudom uralni magam, és egyre több fájdalmat vagyok képes elviselni, élveztem azt, hogy gondozni, kenegetni, kötözni kell. Persze rettentően akartam, hogy végre valaki felfigyeljen rám, hogy érdekeljen bárkit is, de mikor anyám is megtudta, nem tett semmit. Mikor rájöttem, hogy tud róla, akkor már egy éve tudta, és közölte, hogy úgy gondolta, hogy ezt a problémát magam megoldom...

Ma már nem csinálom annyira komolyan, csak akkor mikor rám jön a vagdoshatnék, de akkor sem vágom tele az egész karomat mint régen.

2013. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez egy 'betegség', 'idegbaj' (már bocsánat a hóhasználatért)? Én is megvágtam magam régen, de csak néhány heg maradt vissza belőle (mondjuk mikor azt abbahagytam, elkezdtem ütlegelni magam, az se jobb, lehet) de egyik eléggé szembetűnő az alkaromon és nagyon szeretnék oda tetoválást, hogy ne is lássam, csak anyum nem akarja, pedig hát közeledik a 23. szülinapom.. :/

Sajnálom, hogy ti is szenvedtetek.

2013. dec. 12. 05:22
 5/7 anonim ***** válasza:
én tervezem, hogy veszek egy boxzsákot, hogy azon tudjam kiadni a gőzt, mert mégis jobb, mint hegtetkókat gyártani vagy szétverni a falat :D
2013. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálam ez düh alapon megy. Mikor úgy érzem szét esek és elvesztem a kontrollt (néha tényleg félek hogy egyszer megütök valakit). Ilyenkor karmolom magam és ez segít a földön tartani, ahogy egyre vékonyabbnak érzem a bőrt az ujjaim alatt. Érzem hogy itt vagyok és sokkal határozottabban lehet érezni a fizikai fájdalmat, mint a lelkit. Azt könnyebb behatárolnom és elviselnem. Csak itt is az elkövetkezendő napok a húzósak, mert megmaradnak a nyomok és mindenhol véraláfutásos a karom .....
2013. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem az, hogy bacca meg, ez fáj. legutóbb lemezdarabolás közben vágtam meg magam.
2015. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!