Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a hörgőgyulladá...

Mi a különbség a hörgőgyulladás és a tüdőgyulladás között?

Figyelt kérdés

Régi asztmás vagyok.

Karácsony előtt elkaptam 70 éves Édesanyámmal együtt 10 éves unokahúgomtól 46 évesen. Szokásos influenzája volt.

Észrevétlenül, fokozatosan erősebbnél erősebb száraz, fuldokló köhögéseim keletkeztek éjjel-nappal. Senki nem tudott tőlem aludni emiatt. Köhögőgép lettem.

Dec.24.-én mentő, 3 órás sürgősségi, majd hazaengedtek. De az állapotom napról napra tovább romlott. Már alig kaptam levegőt.

Dec.27.-én újra kórházba, szintén sürgősségi, vérvétel. Az eredmény már rosszabb lett a korábbinál.

Irány a Pulmonológiai (Tüdő) Osztály!

Édesanyám velem maradt 1 éjszakát a fotelban ülve.

8 napból az első 48 óra (2 nap) volt a döntő, 50%-os eséllyel. Mindenbe beleköhögtem, az oxigénmaszkba is.

Volt hogy percekig nem kaptam levegőt, köhögés közben nem láttam semmit, csak a szürke ködös homályt. Elég közel voltam ahhoz, hogy elmenjek. 2-3 perc a levegőért..

Nagy csata volt! Az volt a kérdés: ki győz? Az influenza vírus vagy én? Egész pályás letámadás a tüdőnek....

Diagnózis: 39,4 fokos lázzal járó, mindkétoldali súlyos hörgőgyulladás.

A kórházban 8 napot tölttöttem, 2009. dec.27-2010. jan.4.-ig. Ebből az első két nap halál izgalmas volt, a negyedik napon születtem ujjá, amikor felkeltem és a székre ülve vártam az orvost. Tehát már megvan a második születésnapom...

Jan.27.-én dolgozni mentem, azonkívül sehova sem mászkálok, otthon maradok. Lassú lábadozás hónapok óta.


Kérem, nagyon várom a válaszotokat.


2010. febr. 9. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A különbség mindenképpen az, hogy a hörgő feljebb van a légútban. Tehát egy másik szakaszon keletkezik a gyulladás.


Azon gondolkodom, hogy talán tudnék valamit segíteni, egy próbát megér. Az asztma ugyanis egy krónikus gyulladás talaján jön létre, és itt is egy elhúzódó, nem akut, hanem krónikus gyulladás alakult ki. Krónikus gyulladások kezelésére a gyógymasszázs alkalmas.


A gyógymasszőrtanfolyamon tanultunk olyat, hogy tüdő-mellhártya szegmentmasszázs, amely lényegében hasonló problémák kezelésére való. Egy Head nevű orvos vette észre, hoyg egyes belső szervek problémái a bőrfelszín megfelelő szegmentjeiben is megmutatkoznak, majd Mackenzie-vel együtt továbbfejlesztették az eljárást: kezdetben csak diagnosztikai célra használták, de később megfordították, és bizonyították, hogy a bőrfelszínen alkalmazott megfelelő masszázs visszahat a belső szervek állapotára. Ezen alapul a tüdő-mellhártya szegmentmasszázs is, amely krónikus betegségek kezelésére alkalmas. Kúraszerűen kell alkalmazni, egy alkalom nem hatásos.


A gondom az, hogy pontosan tudom, hogyan kell csinálni, de csak körülbelül tudom, hogy mikor hatásos. Jó lenne eről egy hozzáértő orvos véleményét tudni, de ilyet meg lámpással is alig találsz, mivel az orvosok képzéséből a gyógymasszázs lehetőségei kimaradnak, nagyjából fogalmuk sincs róla, mit tud egy masszőr, így aztán egy csomó hatásos kezelés a két szék között a pad alá esik, az orvosk gyógyszerket írnak, a betegek vagy gyógyulnak, vagy nem, a gyógymasszőrök meg maradnak a bevált hátmasszázsnál, amit mindenki jól ismer.

Szerintem egy próbát megér a dolog.

2010. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt érdemes megnézned.

2010. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem 5 éve van allergiás asztmám...

Nem tudom hogyan alakult ki, de a pipákat nem bírom, mert kiüti a többi gyógyszereket és a gyomromat is szétmarja.

Gyógymasszázs? De jó lenne ha tudnál ilyen remek tüdőorvost ajánlani privátban.

2010. febr. 9. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Írok e-mailt.
2010. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: idáig rendben, de van sok társbetegségem is :( és a tavalyi reumás gyógymasszázs fizikoterápia keretében sem tett jót nekem, mert hirtelen megemelkedett a vérnyomásom és rosszul lettem, szédültem.
2010. febr. 10. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik válaszoló én vagyok, idáig csak ketten beszélgetünk. :-)

Ez sajnos nehezíti a helyzetet. Máskor is szokott magas lenni? Akinek alapból magas a vérnyomása, az csak akkor kaphat masszázst, ha gyógyszerrel be van állítva.

2010. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!