Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 86 éves vagyok. Idős otthonba...

86 éves vagyok. Idős otthonba kellene mennem de csak egyszemélyesbe.3,5 milliót kell fizetni. Pont ennyi pénzem van, nem maradna semmi. Sajnálom a pénzt. Mit tennétek? A nyugdijam az ellátásomat fedezné.

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 15:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy tudsz-e magadról gondoskodni, vagy ápolásra szorulsz. Mert amíg tudsz, én a helyedben nem mennék.
2015. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Egy igazán jó otthonban jobb, mint otthon!

Anyósom jobban érzi magát mióta beköltözött. Otthon néha napokig se nyitotta rá senki az ajtót, most meg a nővérek és a takarítók hozzák-viszik az információkat, egész nap az udvaron üldögélnek és beszélgetnek...

2015. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Miért sajnálod a pénzt? Szüksége lenne rá valamelyik gyerekednek? Vagy valami másra kellene?
2015. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Valójában most egy-két hónapja fáj a lábam. Már járókerettel járok, és azt mondták a kopások miatt ez már csak rosszabb lesz. Két gyerekem van. A koromból látszik, hogy már Ők is hatvanasok, nyugdijasok. Egyiknél sincs hely számomra - a jó értelemben. A kapcsolatunk jó, de már Ők is betegesek. Egy városban lennénk. De azt hiszem igen, azt is sajnálom, hogy nem Nekik adhatom ezt a pénzt, hiszen nem gazdagok. Viszont azt nem tudnám vállalni, hogy többen legyünk egy szobában, mindig egyedül éltem. A lakás, amiben lakom már nem az enyém, csak haszonélvező vagyok. A nyugdijam elég az ottani ellátásomra, már a helyem is meg van, csak mi van ha meghalok, és ez a nagy összeg elszáll a levegőbe? A Gyerekeim azt mondják, hogy ne sajnáljam, Anyám is 99 évig élt.
2015. febr. 17. 15:29
 5/27 anonim ***** válasza:
Amíg tudok magamról gondoskodni, nem mennék otthonba. Hiányoznának a megszokott tárgyaim, környezetem és idegesítene a sok idegen ember állandó körülöttem léte. Illene mindenkit meghallgatni, beszélgetni velük, akkor is, ha szívesebben lennék egyedül, amikor olvasnék, vagy bármi mást csinálnák, de egyedül. Ha kell, akkor inkább fogadnék valakit, aki elvégzi azokat a munkákat, amik nehezemre esnek.
2015. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ezért kell az egy személyes apartman. Ott becsukod az ajtót ha kell, és kész. Csak az a fránya pénz...... A lakásomon ápolás már nem megy, mert éjszaka történnek a dolgok pl. bepisilés stb.
2015. febr. 17. 15:43
 7/27 anonim ***** válasza:
Jól nézz utána az otthonnak mielőtt beköltözöl, beszélj a bent lakókkal, nehogy rossz helyre menj.
2015. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Olajág, Ujpalota.
2015. febr. 17. 16:05
 9/27 anonim ***** válasza:
20%
És mi kerül 3,5 millióba? Ha elmész egy szállodába, ott nem kell megvenned a lépcsőházat.
2015. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem is a lépcsőházat veszi meg, hanem amíg él arra az időre az egyszemélyes apartmant. Gondolom a kérdező utánanézett ennek.
2015. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!