Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtehet ilyet egy gyermekházi...

Megtehet ilyet egy gyermekháziorvos?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, így nyilvánvalóan gyermekháziorvoshoz vagyok bejelentve. Ahova járok, ott három azonos orvos rendel, viszont az én orvosom elvileg a legkedvesebb, de hátrány, hogy sokszor beteg. Nem egyszer vette már át a rendeléseit a mellette lévő nő, aki mindig is egy érzéketlen pé-i-csé-a volt. Körülbelül ötéves koromban olyan magas lázam volt, hogy sírnom kellett. Az a nő meg beszólt nekem valamit, hogy hagyjam már abba, mert idegesíti, vagy hasonló.

Tegnap nagyon rosszul lettem reggel. Lázam nem volt, de bélgörcsöm, hányingerem igen. Hangom sem volt, nem tudtam beszélni, a torkom meg nagyon fájt, meg éreztem, hogy meg van dagadva. Szédültem is, egyedül nem tudtam elmenni az orvoshoz, mert délelőtt rendel, és akkorra már a szüleim elmentek dolgozni. Nem mentem iskolába, és apa azt mondta, hogy majd másnap elvisz.

Másnap (azaz ma) jobban voltam, a torkom még ugyanannyira fájt, de már nem volt hányingerem, nem szédültem, de a többi tünet maradt. Azaz nem volt hangom, csak suttogni tudtam, és reggel arra ébredtem, hogy nagyon kell... Harminc percig ültem a vécén, annyira nyomorúságosan görcsölt a hasam, egyszerűen borzalmas érzés volt, és rengeteg dolog is kijött. Ezt vagy háromszor megismételtem, először félóra, utána másfélóra múlva.

Apa délután kirakott az orvosnál, kivártam a rendelési időt. A hasam továbbra is görcsölt, azért könyörögtem, hogy "nejöjjönrám, nejöjjönrám". Végre sorra kerültem.

Mikor beléptem, eltöltött a "boldogság", hogy az a banya ott ül a számítógépnél. Elmondtam a tüneteimet, megnézte a torkom, azt mondta az asszisztensnek: "A torka talán negatív, de nem nagyon érdekel." Meghallgatta a hátamat, a gyomromra és hasamra jó magasról tett... Kérdezte, hogy tegnap voltam-e iskolában, mondtam, hogy nem, mert nem tudtam eljönni. Erre valami olyat mondott cinikus és gúnyos hanglejtéssel: "Mert olyan beteg voltál tegnap, hogy nem jöttél el, most meg semmi bajod sincs? Nehezen hiszem el. Azt ne hidd, hogy írok neked igazolást.", erre becsukta az ellenőrzőmet. Legszívesebben beszóltam volna neki, és elküldtem volna melegebb éghajlatra, de - mint kiderült - az asszisztensnő az osztálytársam anyukája, és mondta, hogy én kitűnő tanuló vagyok, és nem vagyok lógós típus, ami igaz. Erre írt igazolást. Semmit sem írt fel, csak annyit mondott, hogy talán tudom, mit kell szedni, de ezt is akkor, mikor az asszisztenssel beszélt, és csak akkor esett le, hogy nekem mondta, mikor kimentem az ajtón.

Mit lehet tenni, ha máskor is ez az érzéketlen, hideg-rideg banya rendel az orvosom helyett? Vagy, ha kiderül, hogy mégis ő rendel, akkor mégis hogyan érzékeltethetem ezzel az máglyáravaló nővel, hogy marhára nem érdekel a véleménye, és vegyen vissza magából?


2015. febr. 19. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid elkísérnek,máshogy nem fog veled normálisan bánni sajnos.
2015. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez az, máskor menjen be veled apukád, vagy édesanyád, akkor nem mer majd így beszélni, és ha lehet, akkor menj a másik orvoshoz.
2015. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És azt megtehetem, hogy nem megyek be, ha az a banya ott van, hanem máshoz megyek? Ha igen, kihez mehetnék?
2015. febr. 19. 22:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy hárman vannak, menj a másik rendelési idejében.
2015. febr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!