Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lányom májusig tanult, soha...

Lányom májusig tanult, soha nem volt még munkaviszonya. Jár e neki "az ingyenes orvosi ellátás", gyes vagy gyed, ha babát vár?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

18 éves korig jár alanyi jogon a tb.


A gyest meg a többit passzolom..

2010. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%
Ezert tart itt ez az orszag...A sok megelhetesi ellogep.
2010. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
még annyit hogy a lány 20 éves
2010. febr. 12. 20:51
 4/6 anonim válasza:

Az orvosi ellátás úgy tudom a terhesség alatt ingyenes. Viszont így azt hiszem semilyen ellátást nem kap a szülésig. (mármint táppénz, szülési szabi...stb)

A szülés után pedig két évig GYES-t fog kapni (kb.29.000.-)

Gyed-et csak akkor kapna, ha egy évig lett volna munka viszonya.

Ha rendesen eljár a terhesgondozásra és a kis könyvében azt hiszem legalább 4 pecsétnek kell lennie az orvostól, akkor szülés után a dokitól majd fog kapni egy igazolást és akkor kap egy egyszeri anyasági segélyt ami kb. 65-70.000 .-)

Lehet, hogy az összegek nem stimmelnek, de ennek a net-en utána tudsz nézni. (én már nem most szültem azért nem tudom pontosan)

2010. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyszeri anyasági segély most januárban 64.125.- volt. A mindenkori minimálnyugdíj értéke határozza meg, ebben az évben nem hiszem, hogy változna az összeg. Koraszülésnél 1, egyébként 4 orvosi pecsét kell a kiskönyvbe, ennyi terhesgondozáson muszáj legalább részt venni. A gyes nem olyan rég csak 25 ezer volt, de ez minden magyar állampolgárnak jár, jelen pillanatban 2 évig, bár a Fidesz azt ígérte, visszacsinálja a 3 évet, + még a családi pótlék is alanyi jogon jár a gyerek után, a Magyar Államkincstár honlapján ezek összege és az igénylés módja megtekinthető. Az ingyenes orvosi ellátás is jár, mint minden magyar állampolgárnak. Ha már nem tanul, akkor most 5 ezer körül kell fizetni ezt a hozzájárulást havonta (Horváth Ágicáék "potyautas" adóját). Bár maga a szülés sürgősségi beavatkozásnak minősül, érdemes a biztosítás érvényességének utánamenni az OEP-nél. Egyébként az első TAJ-os bejelentkezésnél úgyis kiderül.
2010. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ha májusban töltötte a 12 őt akkor még jár neki ingyenes orvosi ellátás... xD
2010. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!