Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki kell venni a garatmandulám....

Ki kell venni a garatmandulám. Altatást vagy helyi érzéstelenítést válasszak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Volt már 2 ébren műtétem (bölcsességfog), mindkettő nagyon megviselt és sokáig rémálmaim voltak. Viszont elvileg könnyebb így és gyorsabb a felépülés. Ugyanakkor az altatás során a tubus felsért(het)i a nyelőcsövet, ami plusz fájdalom, ráadásul ébredés után fent áll a hányás lehetősége (ami friss sebes torokkal nem lehet valami jó élmény). Tudnátok írni tapasztalatokat mindkét típusról?
2015. márc. 22. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Nekem felnőtt korban kellett kivenni a manduláim. Altatásba csinálták. Amúgy nem is vállaltam volna a műtétet. Minden rendben ment. Én az altatást ajánlom! Semmi hányinger, semmi rossz érzés. A seb az tud fájni, de Cataflam fájdalomcsillapítóval az is elviselhető. Legrosszabb a műtét után az 5.-8. nap. Hány éves vagy?
2015. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
cataflam nagyon veszélyes gyógyszer
2015. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyi érzéstelenítéssel vették ki 2 éve azaz 24 éves koromban. 15 perc alatt meg volt, itt nem is lehetett volna altatást kérni mert veszélyesebb főleg a hányás miatt gyakran felszakad a seb.
2015. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ajänljäk az altatäst, pont azok miatt amit leírtäl kërdező. Én nem bäntam meg, hogy nem kërtem altatäst, maximum 20 perc volt előkëszülettel együtt. Fogsz kapni gyógyszert előtte ami teljesen lenyugtat így nem tudsz bepänikolni sem.
2015. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt!


24 éves vagyok.


Jó tudni, hogy adnak nyugtatót a pánik ellen, így már kicsit hajlok az helyi érzéstelenítéses műtét felé.

2015. márc. 23. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!