Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy menjek el vérvételre, ha...

Hogy menjek el vérvételre, ha nem ad beutalót a háziorvos?

Figyelt kérdés

Néhány éve vegetáriánus vagyok és egy-másfél hónapja nagyon hullik a hajam. Most erőteljesebben.


Nemcsak hajmosáskor hullik nagyon, hanem már szárazon is.


Elmentem a háziorvoshoz, ezt elmondtam, és kértem beutalót vérvételre.

Helyette azt felelte, hogy egyek húst és elmúlik.


Még ha ebben igaza is van, nem volna kötelessége beutalót adni?


Vagy akkor honnan tudjam meg, hogy valóban összefügg-e a vegetáriánus életmód a hajhullással vagy sem?

(Eddig soha nem volt hajhullás-problémám)


2015. ápr. 16. 21:43
1 2
 1/14 Mr. S ***** válasza:
53%
Ha te beutalót akarsz a vérvételre akkor kötelessége adni egyet. Fizeted azt a nyomorult TB-t, jogod van hozzá!!! fú de utálom az orvosokat:D
2015. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mr. S ***** válasza:
nem tudom amúgy, h a vega életmód okozhat-e ilyesmit de ha semmi más élettani hatás nem ért akkor elképzelhető, h nem csak véletlen egybeesésről van szó
2015. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is így tudom, hogy kellene adnia beutalót, mivel kértem és meg is indokoltam, hogy miért akarok vérvételt.


De ha nem ad? Csak azt a választ, hogy kezdjek el húst enni... Ilyenkor mit tudok most tenni?

2015. ápr. 16. 21:50
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan mindenféle vitaminhiányod van.
2015. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Menj vissza, és határozottan kérj tőle laborvizsgálatot, mert nem érzed jól magadat!
2015. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mr. S ***** válasza:
Hát nekem ezek után tuti eldurrant volna az agyam és meg mondtam volna neki, h mi az ábra. Bár én ilyen téren kicsit hülye vagyok:D elmehetsz akár egy másik orvoshoz is kérni egyet, nem értem mért nem adott. Fejtsd ki neki egy kicsit határozottabban, h ezt szeretnéd és jogod van hozzá!
2015. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De beutalót nemcsak a háziorvos adhat?

Vagy hogy értsem azt, hogy menjek el kérni egy másik orvostól beutalót?


Ez most tényleg nagyon komoly és fontos.

Megijedtem, ahogy meglátom egy ideje a fésűben a hajszálakat, néha hajcsomót.... és ahogy most jobban megnéztem a hajamat fésülködés közben, akkor vettem észre, hogy valami valóban nem oké.


Ha kiderülne, hogy valóban a húsmentes étkezés okozza, akkor persze visszaállnék fokozatosan. Bár most is fogyasztok házitejet, tejtermékeket, tojást, sok zöldséget és gyümölcsöt. Egyedül a hús van kiiktatva pár éve. A hajhullás pedig most jelentkezett 1-1,5 hónapja, fokozatosan erősödve. :(

2015. ápr. 16. 22:03
 8/14 Mr. S ***** válasza:
Másik házi orvosra gondoltam, de egy másik opció pl a maszek orvos csak hát az fizetős. mind1 nem kell mást mondanod csak, h hullik a hajad és szeretnél egy vérképet
2015. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vidéken, pl. Miskolcon mennyibe kerülhet egy vérvétel és vérkép elemzése ilyen esetben, maszeknál? Csak kb. ár érdekelne.
2015. ápr. 16. 22:08
 10/14 Mr. S ***** válasza:
Hát ezt nem tudnám megmondani, de ha elmész maszek orvoshoz az alapból 10.000 csak hogy szóba álljon veled és utána még a vérvétel. Azért én csak elmennék megint a házi hülyéhez
2015. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!