Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezért most beperelhetném őket?

Ezért most beperelhetném őket?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy válltörésem, amit a baleset másnapján nem diagnosztizált az orvos, még egy röntgenkép ellenére is csak borogatást és Flector gélt írt fel. Én hittem neki, viszont fél év után már igen nagyon zavart hogy még mindig nem 100%-os a vállam, és elmentem egy magánorvoshoz, aki elküldött egy MR-re ahol még így fél év után is 6-7 soros összefoglalót írtak a katasztrófáról ami a vállamban van, többek között egy törés gyógyult állapota is illetve egy letört darab a kulcscsontból, és most előírt műtétre az említett dolgok miatt.


Nem hasznot szeretnék húzni ebből, de könyörgöm, ezért fizeti az ember a TB-t, hogy aztán úgy is magánorvoshoz kelljen mennie, mert nem jó a felszerelés, vagy éppenséggel az orvos le sem sz*rja, hogy mi van a beteggel?



2015. ápr. 22. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
meg kell először is az első rtg képet amit készítettek ha nincs meg, majd megmutatni egy hozzáértőnek aki megtudja mondani h rossz minőségű volt a felvétel vagy eleven nem jó irányból, v kevés felvételt készítettek és erre alapozva megindokolva már jó eséllyel lehet pert nyerni bár ha le volt törve a kulcscsontból egy darab azt észre kellett volna venniük
2015. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a felszerelés olyan amilyen, nem tudom mi köze volt a rossz diagnózishoz, de sajnos röntgenen nem minden látszik meg. Ha meg is látszódott az rtg felvételen nagy az esély rá, hogy semmire nem mennél vele.
2015. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
de menne vele mert akkor hanyagságról van szó, főleg ha nem kellő mennyiségű és irányból vizsgálták meg, pont ezért kell több irányból mert nem minden felvételi módnál észrevehetőek az egyes törés típusok
2015. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A röntgen sokszor nem elégséges. Nem véletlenül küldték MR-re, az annál jóval biztosabb. Az esetek nagy részében kihúzzák az orvost a felelősség alól.
2015. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pereld be hanyagság, főleg h elküldött borogatással és géllel valószínűleg egy gyakorlatlan rezidens volt

mr helyet kérhetett volna még más vizsg

2015. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ez az orvos több, mint 20 éve dolgozik a városi kórházban. Állítólag alkoholproblémákkal küszködik jó pár éve. Katasztrófa volt a diagnosztizálás is, konkrétan mondtam hogy mi történt és más van a papíron (fáról estem le, a papírra létrát írtak, ráadásul létrára esést és akkor engem néznek hülyének mert itt ez van, ott meg az...)


Igazából azt nem értem, hogy fél év után egy MR kimutatta, hogy el volt törve, méghozzá a kulcscsont humerusfej feletti része, de ha nem látszott semmi a röntgenen akkor miért nem készítettek újat? Ennyire semmibe veszik az embert? Érdekes, Győrben az MR-en tudtak szólni az elején, hogy újra kell kezdeni mert kicsit belemozdultam, nem is volt belőle probléma, teljesen korrekten közölték, arról nem is beszélve, hogy itt a városban a röntgenen azért cseszegettek hogy igyekezzek már a vetkőzéssel mert nem érnek rá egész nap, hozzáteszem 5 centire nem tudtam elemelni a kezemet a testemtől, és így pulóver + póló levétele azért nem fél perces művelet, mert segítség mint olyan az nulla, barátnőm meg nem jöhetett be velem segíteni, érdekes, Győrben beengedték volna ha kell segítség.


Azért aggódom, hogy ez miatt lesz-e még 100%-ban használható a vállam, mert így gyakorlatilag irodai munkán kívül mást nem tudok végezni (bár még egyetemista vagyok). Holnap megyek a magánorvoshoz műtét előtti konzultációra, majd akkor kiderül, de előre félek tőle.


Köszönöm a válaszokat, zöldek mentek.

2015. ápr. 22. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:

tőle kérhetsz tanácsot, véleményt és utána ellehet indítani a pert főleg meg h alkohol problémái vannak, tanuk igazolhatják a baleset körülményeit

sajnos már nem hiszem h 100%-os lesz a vállad

sok sikert a műtéthez

2015. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!