Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem jelentett be az egyetemem...

Nem jelentett be az egyetemem (ELTE) az OEP felé, így orvosi vizsgálaton derült ki, hogy "piroslámpás" a TAJ-számom. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az egyetemen adtak egy hallgatói jogviszonyigazolást és azt mondták, hogy vigyem be az OEP-be. De mégsem érzem korrektnek, hogy én szívjak a hivatalba járással azért, mert az egyetem hibázott. Másfelől, akkor most tulajdonképpen az egyetem a hallgatók TB-jén spórol? Ez elég nagy szemétség lenne...

2015. máj. 6. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyem felejtett el bejelenteni. De közben meg fizettek utánam :) Nem is értem, hogy a rendszerben ez hogy nem tűnt fel, hogy valaki után fizetnek, aki nincs bejelentve.

Nekem is az orvosnál derült ki.

Neked érdeked, hogy rendben legyen, úgyhogy intézd el minél előbb.

Egyébként nem biztos, hogy spórolni akartak. Rengeteg hallgató van, sok a hibázási esély.

2015. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, a Te érdeked, hogy mihamarabb elintézd, sajnos. Valószínűleg nem fognak megbüntetni, ha visszamenőleg tudod igazolni a hallgatói jogviszonyt (márpedig tudod, ha kérik), viszont ha mégis meg akarnának büntetni, akkor kérj ingyenes jogi tanácsadást (pl. önkormányzatnál, családsegítőtől), hiszen NEM A TE HIBÁD. A lényeg, hogy mihamarabb intézd el (bár tényleg nem a te feladatod lett volna!), és ne hagyd, hogy rád verjék a tartozást.
2015. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ezért kell használni azt a tetves ügyfélkaput. ott meg tudod nézni visszamenőleg is
2015. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "kedves" választ 3-as. Természetesen megnéztem a tetves ügyfélkaput, amikor kiderült, hogy baj van, de ott csak azzal találkoztam, hogy igen, tényleg nem vagyok benne a rendszerben.


A többieknek köszönöm a segítőkész válaszokat!

2015. máj. 13. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!