Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt lehet egyszerre? Mi lenne...

Ezt lehet egyszerre? Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Nos 17 èves vagyok jövö màjusba fogok èrettsègizni. A problèma ott kezdödik hogy melyik pàlyàn tanuljak tovább. Nagypapàm ügyvèd ès azt javasolja vàlaszam a jogi pàlyàt ès legyek biró ès ha vègzek az egyetemmel segit elhelyezkedni. Viszont apukàm pedig orvos ö meg azta a pàlyàt javasolja meg hogy ott nagyobb a szellemi ès anyagi megbecsülès. Èn vonzódnèk mind2 felè. Ti melyiket vàlasztanàtok , esetleg mindkettöt lehetsèges elvègezni....

#Semmelweis #jogász #ELTE #orvosi egyetem #jogi pàlya #orvosi pàlya
2014. júl. 22. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Max. egymás után, de szerintem nem érdemes, mert mindkettő egy egész életes szakma, komoly ranglétrával. Kérdés, hogy le tudsz-e tenni orvosi szakra két emeltet (mert oda boszból és kémiából v. fizikából is emeltet kérnek - legalábbis a felvi szerint: [link] vagy jogra mész, oda töri / magyar / latin / egy idegen nyelv kell (legalább az egyiket emelt szinten kell teljesíteni: [link]


Meg az is a kérdés, hogy miben vagy jobb: inkább reál vagy inkább humán tárgyakból.

2014. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval azt akarom mondani, hogy más, ha valaki elvégzi a magyar szakot és mellette / utána a néprajzot vagy a biológiát és mellette / utána az élelmiszermérnökit vagy még azt is lehet, hogy valaki törit, aztán jogot végez, de pont a jogi, meg az orvosi olyan, amit nem lehet így. Ráadásul mindkettő legalább 10+ féléves és az orvosin milliós egy költésges félév, márpedig előbb utóbb fizetni kell a félévekért, ha így akarod.
2014. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én az Eltére járok, ott van egy tanár ,aki párhuzamosan végezte az orvosit és a jogot. Szóval nem lehetetlen, de szerintem sem érdemes ezt a két szakot kombinálni.Mindkét szakon nagy a terhelés és a hajtás is. Szerintem azt a szakot válaszd ,amelyikhez jobban adottak a képességeid.
2014. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, anyagilag nagyon nem a dokikat becsülik meg jobban a kettő közül. Legalábbis itthon. Egy bíró sokkal jobban keres. Viszont orvosként biztos az elhelyezkedésed, bíróként még kapcsolati tőkével és kitűnő eredménnyel sem, ezek szükséges, de nem elégséges feltételek. Bár az, hogy a kapcsolat megvan, esélyesebbé teszi a dolgot nyilván.

Az kell választanod, amelyik közelebb áll hozzád. Ha történetesen egy 3. hivatás lesz az, akkor azt. :) A gimiben melyik tárgycsoportot szereted jobban, töri/magyar, vagy biosz-kémia-fizika? Melyikből fakultálnál? Melyiket tudod jobban elképzelni magadnak, az orvosi vagy bírói pályát? Tisztában vagy-e az előnyökkel/hátrányokkal, ha nem, tájékozódj, kérdezz meg másokat is ezekből a szakmákból, ne csak apukádat és nagypapádat. Kívánom, hogy megtaláld a neked való hivatást!

Üdv, egy orvostanhallgató

2014. júl. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és igen: ha a joggal olyan határozott célod van, mint a bírói pálya, felesleges az orvosi elvégzése, és fordítva is, felesleges a joggal vesződni, ha határozott elképzelésied vannak arról, milyen orvos akarsz lenni.

Mindkét kart általában azok végzik el, akik orvosjogi esetekkel, műhibaperekkel kívánnak foglalkozni. Ha mégis mindkettőt akarod csinálni, akkor orvosira felvételizz első körben, mert egyrészt, azt kell államilag támogatottan csinálni, mert baromi drága, másrészt, ha menet közben gondolod meg magad, még mindig azzal van esélyed elhelyezkedni. Ráadásul a jogot lehet levelezőn, munka mellett csinálni, orvosit nem.

2014. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A többi válaszhoz képest ez butaságnak tűnhet,de...

dobj fel egy érmét...a fej legyen a jog, az írás az orvosi...

amint felrepül az egyiknek jobban fogsz szurkolni.

Egyébként pedig az orvosihoz emelt biosz és kémia v. fizika kell...én is emiatt mondtam le róla, mert nálunk se kémia fakt se rendes kémia tanítás nem volt.

2014. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostanhallgató egész jót ír: az orvosid végezd el, aztán a jog mehet levelezőn, munka mellett. A jog nem olyan "vészes" anyagilag, szóval azt érdemes fizetősre hagyni. Az orvosi viszont milliós összegbe kerül és nem is lehet levelezőn végezni.
2014. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megfogadom az orvostan hallgató tanácsát :-). Egyébként előrehozott érettségiként már megvan a Biosz-Német emelt kombináció 84-90 %-al :-)
2014. júl. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!