Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Esti iskolában azt hazudták...

Esti iskolában azt hazudták hogy fizetik a TB-t miközben nem és most 40 ezer forintot kell visszamenőleg kifizetnem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beiratkoztam esti iskolába, ott azt mondták hogy fizetik a TB-t és miután kiiratkoztam azután meg jött a papír hogy 40 ezer forintot ki kell fizetni mert nem fizette az iskola a TB-t mi tévő legyek?

#iskola #TB #társadalombiztosítás #visszamenőleg fizetés
2015. máj. 27. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Valami papírod nincs? Szerződés az iskolával?
2015. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Miért fizetné egy iskola a TB-det? Aki estire jár, annak lehetősége van munkát keresni, ahol fizetik a TB-t is.
2015. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Egy iskola soha nem fizeti a TB-det.

Ha van tanulói jogviszonyod, az azt jelenti, hogy az állam fizeti a TB-det, de azt csak nappali tagozatosok kapják meg.

Utána kellett volna nézned ezeknek

2015. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ez igaz, hogy visszamenőleg be kell fizetni? én be nem jelentett munkán voltam majd egy évig. most orvoshoz kell mennem, ezért be akarom fizetni a 6900 forintot erre a hónapra.

tényleg behajtják a régieket? nem voltam orvosnál azóta? PLS HELP felpontozlak

2015. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
igen ki kell fizetni visszamenőleg, mert a biztosításnak folyamatosnak kell lennie.
2015. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen ki kell fizetni visszamenőleg, sokan pl. amikor külföldre mennek nem bejelentett munkára, hosszú éveket hagynak ki és azt mind ki kell fizetniük, úgyhogy erre nagyon oda kell figyelni.
2015. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

miért kéne kifizetni? Nem csak az van, hogy arra az időre nem vagy biztosítva, és kész?


Ez nem kötelező biztosítás, mint az autóra.

én is voltam biztosítás nélkül több, mint két évig, azután pedig egyéni vállalkozó, és nem kellett befizetnem semmit pluszba.

2015. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Kell fizetni, ez a biztosítás fajtájából adódik.

Magyarországon (és általában európában) közteherviselésen alapuló az egészségbiztosítás. Ennek az a lényege, hogy kicsik a terhek, de megköveteli a folyamatos biztosítottságot.

az amerikai típusú biztosításnál a terhek nagyok, de lehet megkötni és aztán újra felmondani.

Folyamatosságot jelent az is, ha az eu-ban más országban vagy biztosítva, azt elfogadják itthon is, de nem lehet az, hogy hol biztosítva vagy, hol meg nem

2015. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
7 ez valamikor nagyon régen lehetett, vagy nagy szerencséd van. Már évek óta követik ezeket a befizetéseket, persze értesítést nem azonnal küldenek róla, és mindent visszamenőleg ki kell fizetni, egyébként pont olyan, mint az autónál, ha nem veszed igénybe a szolgáltatást, akkor is fizetsz. Éppen most került napirendre az a téma, hogy azok akik csak magán szolgáltatást vesznek igénybe, ne fizessék a tb-t, de egyenlőre nekik is fizetniük kell.
2015. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

istenem ez olyan hülyeség.. fogalmam se volt róla. legalább küldtek volna valami értesítést, hogy el vagyok maradva. köszi mindenkinek

és mondjuk ha a lakatos rikardó egész életében nem dolgozik, 16 éves kora óta nem tanul, akkor rajta hogy hajtják majd be?

2015. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!