Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap voltam a haziorvosomnal...

Tegnap voltam a haziorvosomnal betegseg miatt. Vizeletmintat kert es adott egy papirt. Azon rajta van mit szeretne hogy kimutassanak a vizeletembol. Akkor a haziorvosnal kell visszavigyem vagy a laborba? Es miben?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem, hogy a vizeletet a laborba kell vinni, es ha igen akkor nekem kell vinni vagy ott adnak valamit amibe lehetne? Ma nemtudok elmenni, akkor nagy baj lenne ha jovoheten vinnem be?

Elore is koszonom!!



2015. jún. 5. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg kapnod kellett volna egy csövet is amiben tudod vinni a mintát. de ha nincs akkor egy kis üveget egy lábos vízben főzz ki és abba pisilj aznap reggel mikor mész a laborba(középsugaras legyen a minta). amúgy nem baj, ha csak jövőhéten tudsz elmenni.
2015. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van abban az orvosi intézményben, ahol voltál, labor, akkor oda kell menned leadni a vizeletmintádat. Keressél egy kisebb tiszta üveget, amibe közvetlenül reggel, felkelés után, éhgyomorra pisilsz. Legjobb kádban csinálni, ott a legkönnyebb elvégezni a pisilést. Ha kész, akkor jól zárd be az üveget, hogy ne folyjon ki. Ezt vidd el a laborba, és add be. Kérdezd meg, hogy az eredményért mikor lehet érte menni. És ott megmondják, hogy mi a további teendő.
2015. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor én voltam, otthon belepisiltem egy üvegbe, és azt vittem a laborba. De ott megkérdezték, hogy hoztam-e vagy adjanak egy alkalmas üveget ők, szóval ott is lehetett volna. A saját üvegemet nem kaptam vissza, szerintem kidobták, de nem volt egy túl nagy érték.
2015. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem neked írta fel azokat a kimutatnivalókat és nem is magának, abban biztos lehetsz. :D A beutalón fel szokták tüntetni azt is, hogy melyik laborba vagy hivatalos. Odamész (általában kora reggel), leadod a papírod, valószínűleg megkérdezik, hogy hoztad-e a vizeletet vagy helyben szeretnél produkálni. Előbbi esetben csak egy névvel/kóddal ellátott matricát kapsz, amit rá kell tenni az üvegre. Utóbbi esetben alkalmas edényt is, de célszerűbb vinni, mert a fene akar ott ücsörögni keresztbetett lábbal. :D

A beutaló általában 3 hónapig érvényes, de mivel nálad betegség miatt aktuális a vizsgálat, jobb lett volna ma megcsinálni, egy hétvége alatt sok minden változhat.

2015. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem adott a háziorvos tartályt, abban kellett elvigyen a vizeletet a szakrendelőbe, az eredményt ők küldték át háziorvosomnak másnap. Gyógyszertárban lehet venni pár Ft-ért steril vizelettartályt, ez egy zárható kicsi dobozka.
2015. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!