Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy levétel után mit...

Anyajegy levétel után mit kell csinálni? leg inkább azok véleménye érdekel akiknek volt már ilyen (többi lent)

Figyelt kérdés

nem régiben (2 napja) vetettem le az anyajegyem eléggé nagy és kitüremkedő volt a hátamon a melltartópántszelénél pont

az a baj hogy mikor varták össze rendkívül rosszúl lettem és mintha a doki azt mondta volna hogy 5 nap után vegyem le a kötést mossam le hideg vizzel a sebet és ne tegyek rá ujjab kötést max egy ragtapaszt hogy szellőzön


haza jöttem és a tesóm azt mondta ez hülyeség mindenképp lekell kötni nehogy a varratal baj legyen


az a helyzet lehet csak rosszul hallottam mert szédűltem

kicsit el is bizonytalanított tesóm hogy tényleg ezt hallottam volna


vissza mehetnék a dokihoz de 40 km-el arrébb csinálták a műtétet


nektek mit kellet csinálni?



2015. jún. 20. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Az orvos szerintem azt mondta, hogy 5 nap után le szabad venni a kötést és ha beleragadt a sebbe, hideg vízzel meg lehet nedvesíteni, hogy ne tépd fel. Javaslom, mivel a hátadon van tartsd rajta a kötést. Cserélni szabad, de legyen rajta. A sebnek nem szabad áznia és a varratszedés után még pár napig nem javasolt a vízben áztatás.


Amíg gyógyulgatsz, olvass helyesírással foglalkozó könyveket, mert olyan a helyesírásod, mint egy negyedikes gyereknek. Vagy még szarabb...

2015. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia

köszönöm a választ

de sajnos diszgráfiás vagyok nem mindig veszem észre a hibáimat

igen tudom van helyesírás javító de telóról kicsit nehézkes

2015. jún. 20. 14:51
 3/3 anonim válasza:

Nekem ugyan nem volt ilyen műtétem, de a lebonyolításukban kismilliószor részt vettem már.

A sebet érheti víz, csak ne ázzon. A kötést akár naponta is lehet cserélni, lehet venni a gyógyszertárban olyan ragtapaszt, aminek van kis vatta a közepén. A varratszedést pedig általában 10 nappal későbbre szokták mondani.

2015. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!