Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan ered a háziorvosoknak...

Honnan ered a háziorvosoknak ez felsőbbrendő, felülről lefelé jövő, lekezelő, pökhendi, kioktató stílusa?

Figyelt kérdés
Évek óta gondolkodom ezen, hogy úgy általában az egészségügyben, de főleg a háziorvosok egy jelentős részénél honnan ered ez. Felnőtt emberekkel szemben. Ma különösen szélsőséges volt. Ott derült ki, hogy az én orvosomat ma helyettesítik - én szabit vettem ki délelőttre, hogy mehessek-, de elkezdődött ez a "Azt én nem tudom, nem én vagyok a Kovács doktornő" stílus, "Az engem nem érdekel, azt mondja a Kovács doktornőnek." Az én, számítógépben lévő adataimról beszéltek a pajzsmirígy hormon adagja kapcsán, mert állították, hogy 50, holott 125 (aztán megtalálták), és miközben ezen tanakodtak, odaszóltam, hogy "Biztos azért, mert régen 50 volt az ada..." Erre rámförmed, hogy "Egymás közt beszélünk" "Na de én csak azért, mert.." "MONDOM, EGYMÁS KÖZT BESZÉLÜNK!". Na ott majdnem felálltam, közel voltam, hogy írok erről egy súlyos panaszt a felettesének. De nem tettem végül. Szóval ez a lekezelő, megalázó, óvodásokkal az óvónő részéről is már sértő stílus honnan jön? Ezzel kapcsolatban nem fogadom el a "nehéz az egészségügyi olgozók helyzete" című érvet. Ennek nem egyenes következménye a pökhendi, gőgös parasztság, amit az előz meg, hogy egyedüli betegként is 40 percet kellett várnom, mire kijöttek ls szólítottak. Mi ennek a lélektani háttere? Tudom, hogy a legkönnyebb így beszélni a kiszolgáltatott emberrel, orvosnak a beteggel, főnöknek a beosztottal, szölőnek a gyerekkel.
2015. jún. 24. 11:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
13%
-veled van a gond,nem a dokikkal,
2015. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nyilván számítok rá, hogy tele lesz ilyen válaszokkal, de ezeket elengedem a fülem mellett. Az orvosok betegeket való lekezelésének szakirodalma van, pld Bálint Mihály könyve, az "orvos a beteg és a betegség", de ezt most nem citálnám ide. Az érdekel, aki nem visszadobja a labdát, hanem próbál rá válaszolni.
2015. jún. 24. 12:04
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

Ez bennük van szerintem csak nem mindegyik engedi elhatalmasodni magán.

Bár amióta elértem a 100 kg testsúlyt sokkal, de sokkal több tiszteletet kapok mindenhol. Legyen az bank, bolt, orvosi rendelő. :)

2015. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértek, kár, hogy nem írtál panaszt a felettesének. Ha nem vennénk természetesnek ezt a bánásmódot, hanem mindig azonnal jeleznénk, és adott esetben hivatalosan is, leszoknának róla. Én pont ilyen vagyok, bár sokszor érzem magam Don Quijoténak.

Múlt héten - a sokadik után - egy újabb nőgyógyászhoz mentem, aki nagyon jófej volt, kivéve, hogy egy kérdésemre ezt válaszolta: "most mondtam el". Amit nem értek, mert mire jó ez a felelet?

Épp tegnap mondtam a barátnőimnek, hogy durva ez a mindenhol jelenlévő stílus: az orvos a pácienseivel, az orvossal (és másokkal) a rendőr, a banki alkalmazott, a bolti eladó, satöbbi. Ha a kórházban kibújsz az utcai ruhádból, azzal egyből lesüllyedsz oda, hogy a huszonéves ápolónő drágámozza az ötvenes beteget, és a többi.

Szóval más megoldás nincs, mint hogy jelzed, ami nem tetszik, kikéred, adott esetben írsz. Ezer konfliktusomat tudnám itt leírni, amire lehet azt mondani, hogy én tehetek róla, szerintem meg én akkor is pofáznék, ha fejjel lefele lógnék meztelenül vérezve, mert gyűlölöm, ha valaki hatalmat fitogtat - miközben bármikor lehet ő is "áldozat".

2015. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%
Mert ők is betegek. És aki így tesz, az még bunkó is. Így szocializálódtak.
2015. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez totál emberfüggő. Én kedves rendes háziorvossal is találkoztam már vki megtesz mindent a betegért, meghallgatja stb. Valaki meg csak simán beképzelt. Attól függ alapjában véve ki milyen ember és mennyire vannak rá hatással a környezeti hatások.
2015. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Ismered az a viccet,amikor egy autós

szembe megy a forgalommal az autópályán aztán a rádió bemondja:

Vigyázzanak mert egy őrült a forgalommal szemben száguld az autópályán!

Erre megszólal:Egy?Mind!

Na szerintem is benned van a hiba.

2015. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én többször terveztem már, hogy keresek más körzetit (mert az is ilyen, bár ez a mai a helyettesítő volt), de nem tehetem, mert a családom még élő, idős tagjai is ide járnak, és őket hoznám kellemetlen helyzetbe. Akkor is, ha balhét csinálok. De már egyre közelebb vagyok ahhoz, hogy valóban megteszem. Órákat váro néha üres rendelőben, mikor kicsit nyitva az ajtó, hallom, hogy az asszisztenssel röhögcsélnek, sztoriznak, fotókat néznek unokáról, esküvőről. És amikor kijön, olyan fejjel szólít, mintha én tenném tönkre az életét.És ebből az aspektusból már adott a stílus is, és még meg sem szólaltam, már úgy kérdezi, hogy "Na mi a baja?"
2015. jún. 24. 12:25
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem csak az orvosokra jellemző, hanem kb minden emberre, akiknek olyan a munkája, hogy bizonyos szempontból kiszolgáltatottak neki mások és egyébként nem versenyszféráról beszélünk.


Pl. okmányiroda, posta munkatársai, de még a parkolóőrök is sok esetben ugyan ilyenek.


Egyébként egyszer már egy ilyennél felálltam és eljöttem. A doki felháborodva szaladt utánam, de le..rtam.


17 éves voltam akkor és két napos kínlódás után, mikor a tünetek nem enyhültek (hasmenés vagy valami már nem emlékszem...) elmentem az ügyeletre. Ott mondtam, hogy két napja ez van, de nem javult, erre leugatott a doki, hogy hogy képzelem én, hogy csak most jövök, fiatal vagyok én ahhoz, hogy ezt eldöntsem ezt bla bla bla. Na felálltam és kijöttem.


Volt egy kísérlet:


[link]


A lélektani háttérre vonatkozólag.

2015. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Ismered az a viccet,amikor egy autós "


Ismerem. De ez talán akkor lenne igaz, ha nem lenne még sok autsó, aki velem egyirányban halad.

2015. jún. 24. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!