Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ennek az értelmet csak én nem...

Ennek az értelmet csak én nem ertem? ( iskolai nőgyógyász, urulogus)

Figyelt kérdés

Volt olyan ismerősöm ( doki), aki azt mondta, hogy suliban minden évben meg kene csinálni a nőgyógyászati es urulogiai vizsgálatot


Most nem azert, de megis mit képzel az, aki ezt kitalálta?!

Az egy dolog, hogy a fiúknak a fitymaszukuletet nézik, de könyörgöm egy 7-10 eves kislánynak megis mit néznek??? ( tudom, nagy ritkán mar 10 évesen elkezd menstrualni a lany, de 7-8-9 évesen mit akarnak nézni?! )


Es azt is mondta, hogy aki nem kéri a vizsgálatot az beutalot kap es el kell mennie kulon doki hoz csak ott sokkal több helyre kell menni es több idő es vissza kell vinni az eredményt a suliba


De mi közük van hozza??

Semmi!



Es szerintem teljesen felesleges lenne minden évben megcsinalni ezt ( főleg amíg nem kezdenek el dolgozni a hormonok :D )

De a suliban akkor sem teljesen normális ez szerintem


Nekünk eddig szerencsére meg nem volt es remelem nem is lesz, de tuti nem engedném

Es 15 évesen 0 panasszal minek mennek el nodokihoz es tennem ki magam egy sor teljesen felesleges vizsgálatnak?!



2015. jún. 29. 00:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10-es ezt mindenki tudja.


De senkit nem lehet nőgyógyászati vizsgálatra vagy urológiaira,vagy nemibetegség szűrésére kényszeríteni.Iskolaorvos senki bugyijába ne akarjon belenézegetni,nem szakorvos.Nagyon megalázó lenne.



Egy tinit de fiatal felnőttet is akár nagyon is fel kell készíteni egy nőgyógyászati szűrésre,nem egy kellemes dolog,van akinek fáj is.Egy nagyon is kiszolgáltatott helyzet,kellemetlen vizsgálat.Rutinos felnőttek is idegesen mennek el rá,pedig a többség orvost választ magának,privátba megy hogy emberibb módon kezeljék,kulturált helyen.Sok úgy megy el rá hogy más arról ne tudjon,alaposan orvos után néz,mit hallott róla stb.


Iskola meretében se kulturáltságot,se diszkréciót,szabad orvos választást nem lehetne megvalósítani.Gondolj bele van aki csak féfihez,más csak nőhöz megy felnőtt embernél is!


Nem a szűrés fontosságát kritizálom!

De ezt nem lehet senkire se rákényszeríteni,főleg nem iskolás gyerekre.

Ezt nem iskolában kell bevezteni.Az olyan lenne mintha hozzánk meg jönne az üzemorvos és éves vizsgálat után szólna mindenki alul is vegyen le mindent és utcú neki.Na l enne felháborodás.


Nem.ez a megoldás.

Fontos a szűrés de nem mindegy hogyan,mikor,kinél,milyen szűrésről van szó és magad döntötted e el hogy elmész rá

2017. márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!