Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizióterápia ronthat a helyzet...

Fizióterápia ronthat a helyzetemen?

Figyelt kérdés
Alsó háti fájdalom okán mentem el az orvosomhoz (külföldön dolgozok), és elmeséltem neki, hogy már évekkel ezelőtt volt egyfajta sérülésem ami után az itthoni orvosom röntgenfelvételt készíttetett és azt állapította meg, hogy két csigolya közti távolság lecsökkent. Ez körülbelül 4 éve történt. A fájdalom egy ideig kimaradt, most újra jelentkezett. Az itteni orvos úgy küldött el fizióterápiára, hogy meg semmilyen felvétel készítését nem rendelte el. Azt mondta, hogy azt akkor szokták amikor már lábakba is kisugárzik a fájdalom. Számomra nagy ostobaságnak tűnik amit csinál. Nyugtalanít, hogy nem készített felvételt, és nem tudom, hogy mennyire súlyos a helyzetem. Illetve azt szeretném még tudni, hogy a fizióterápia ronthat-e a helyzetemen, hagyjam-e abba? Köszönöm.
2015. júl. 24. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugaton nem divat állandóan röntgeneztetni az embereket, mert az igencsak káros mindenkinek.


Egy szakorvos ért annyit a munkájához, hogy te mint nem hozzáértö ember ne akard jobban tudni, hogy mit kellene veled csinálni.

2015. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott az internet, rengeteg beszámolót lehet olvasni arról, hogy milyen orvosi eljárás mit tett a beteggel. És igen, olvastam már olyat, hogy a fizióterápia rosszabbá tette a helyzetét a betegnek. És nem szakorvos, csupán háziorvos, aki ugye mindenhez konyít egy kicsit, de nem eleget.
2015. júl. 24. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt az interenten regenteg rémhír kering, ha azokra hallgatnál, akkor jobb, ha egyáltalán nem is mégy orvos közelébe.


Másodszor a háziorovsnak is van szakképesítése, csak meg feltétlen azon a területen dolgozik.


HArmadszor ha nem bízol meg benne, akkor miért nem ekresel másikat?


Negyedszer, ha úgy érzed, neked ez igy nem megfelelö, akkor kérd, hoyg utaljon át egy ortopéd orvoshoz.

2015. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yolo2 ***** válasza:
Rosszul végzett, vagy nem megfelelő fizioterápia esetén ronthat (mint minden más kezelés esetében is) az állapotodon. Nem tudom kint miként csinálják, de szerintem ha a fizioterapeuta nem biztos a dolgában, akkor elküld képalkotóra.
2015. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!