Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A problémám az, hogy mindentől...

A problémám az, hogy mindentől félek egyre több pszichés bajom van (ezt felismerem szeretném is ha meggyógyulnék ). Nincs pénzem magán orvoshoz járni az állami pedig csak rontott a helyzetemen. Hogy hozzam helyre magam?

Figyelt kérdés
Szorongásos voltam egész életemben ez folyton erősödött. Jelenleg 24 éves vagyok és kilátástalan a jövőm.Vannak terveim és igazából rá is léptem már a képzeletbeli lépcsőre(azt tanulom végre amit szeretnék) de imbolygok ezen a lépcsőn mert a félelmeim irányítanak.Szinte egész nap a félelem uralkodik rajtam.Sok dologtól egyenesen rettegek.Kényszer gondolataim vannak nem hagynak szabadulni hiába próbálok pozitívan gondolkozni mint a kisördög mormolja a fejembe a rosszat(nem,nem hallok hangokat ezt képletesen értem)..pl: félek,hogy elkapok valamit,félek hogy valami rosszat teszek az ételbe vagy sót teszek a kávéba (amikor magamnak csinálom nincs gond nekem mindegy lenne-e bajom tőle...csak attól félek mikor másnak csinálom pedig 99%,hogy cukrot tettem bele de képes vagyok kiborítani és újat csinálni meg 20x átöblíteni a poharat amibe adom,hogy biztos tiszta?!) Legnagyobb problémám ez,hogy "nem emlékszem" pl bezárom az ajtót és lenyomom a kilincset..nem azért nyomom le 20x mert nekem azt" le kell nyomnom 20x" hanem egyszerűen mintha képtelen lenne eljutni maga az információ a tudatomba,hogy lecsuktam nem nyílik zárva van..de elmennék az ajtótól és biztos bezártam?(egyszer véletlenül elindult a videózás a telefonomon és ezeket hallottam vissza mikor elindultam épp valahová ( elzártam a gázt nem robban fel miattam nem fog miattam leégni a ház becsuktam mindent nem miattam fognak betörni bezártam nem fognak miattam betörni nem miattam fognak betörni)és megfigyeltem,hogy mindegyiknél szereppel a rettegéssel teli hang,hogy nem miattam lesz)Hónapok óta stresszelek és minden reggelem kiabálással telik dührohamokkal sokszor bántom magam ilyenkor mert úgy érzem megérdemlem. Nem érdemlem meg a boldogságot azt,hogy itt legyek nem érdemlem meg azt,hogy egyek,hogy igyak stb..vannak napok mikor egész nap kalimpál a szívem a pániktól,remegek szédülök már "eszi" a testem is ez a sok pszichés zavar..nem fogyok inkább hízok..viszont sorra mennek tönkre a szerveim amit én egyértelműen ennek tudok be,hogy a gondolataimmal mérgezem a testem..Hogy gyógyuljak meg?Mint említettem az állami sokat rontott a helyzetemen.Magánra nincs pénzem a pozitív gondolkodással próbálkozom egy ideje de nem érzékelek sikereket.
2015. jún. 29. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán egy kapcsolat nem ártana, sőt segítene rajtad. Nem írtad, milyen nemű vagy, én fiúnak tippellek az írásodból.
2015. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nő vagyok
2015. jún. 29. 21:00
 3/8 A kérdező kommentje:
már nagyon nem bírom...könyörgök Istennek,hogy vegye el az életem mert teljesen belerokkanok ..megbolondulok...ma is annyira rettegtem/rettegek valamitől,hogy az ájulásba kergettem magam annyira megterheli a szervezetemet a félelem..(szívgörcsök már mindennaposak,fejzúgás szédülés ájulás)és sírva könyörögtem Istennek,hogy segítsen vegye el az életem mert nem bírom tovább
2015. júl. 1. 07:33
 4/8 anonim ***** válasza:

szia! részben vannak hasonló gondjaim, de enyhülnek/enyhültek sokat.

az egyik szülőm úgy nevelt föl, hogy mindenben csak a hibát kereste, és mindenért engem meg más családtagokat hibáztatott, azért is, amiről egyáltalán nem mi tehettünk. minden nap rettegtem, hogy megint miből lesz a baj, és mindig mindent próbáltam még jobban csinálni, hogy elkerüljem a buktatókat (persze, mivel nem az én hibám volt, hogy napi szinten üvöltött meg hisztériázott, így nem is segített semmit az, hogyha valamit még jobban csináltam). Gondolom, neked sem lehetett egyszerű gyerekkorod, és valami ilyesmi lehet a háttérben nálad is.

Nekem ami segített sokat úgy általában, az a sport. Az nagyon hasznos. Nagyon bele kell vetni magad, valami olyat kell csinálni, amit nagyon szeretsz.

Emellett nekem segített a vallás, hogy rendszeresen jártam templomba, mert ez adott valami megmagyarázhatatlan megnyugvást.

Én mondjuk jártam pszichológushoz is, de csak egy évig.

Kineziológusnál 1x voltam, és az rengeteget segített, szóval ha van mondjuk 10 ezer forintod, amit elkölthetsz, akkor érdemes elmenni egyhez.

Azon kívül tanulok meditálni, (légzőgyakorlat elég kezdetnek) meg most van egy barátom, aki mellett érzelmi biztonságban érzem magam, végre.

Hát ez egy rögös út, de nem szabad feladni, mert tényleg lehet jobban lenni.

Nekem az segített, hogy a stressztől már sajnos betegségem lett, és akkor nagyon észbe kaptam, hogy kit érdekel az egész. Ha nem sikerül valami, akkor nem sikerül, ez van, de nem fogom magam tönkretenni.

2015. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy ha megengedhetsz magadnak valami nagyon vidám háziállatot, pl. kiscica, kiskutya, akkor legyen, mert nagyon sokat tud dobni az ember hangulatán a mindennapos jelenlétük.
2015. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs, részletekben jutnak az eszembe, de ha pl. egyedül laksz egy szobában, akkor táncolj reggelente valami vidám zenére. akkor is, ha nincs kedved. erőltesd.este pedig valami megnyugtatót nézzél /olvass. pl a youtube-on vannak relaxáló videók, nekem nagyon sokat segítettek.
2015. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat.Kicsit megnyugtatott,hogy egy hasonló helyzetben lévő ember kilábalt ebből a rossz állapotból.Igen,elég nehéz gyermekkorom volt sokszor gondolkozom mi vezethetett vissza egyes dolgokhoz mert egyértelműen valaminek az eredménye(amelett,hogy eleve egy gyengébb emberi típusba tartozom és érzékenyebb vagyok mindenre) Az ima nekem is megnyugvást hoz sokszor. Kineziológusról hallottam már tényleg ennyire hatásos lenne? mert akkor elkezdek félre tenni rá..
2015. júl. 1. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy gyengébb vagy másoknál, egyszerűen a mindennapos lelki terror egy felnőttet is tönkretesz, nem hogy egy gyereket.

a kineziológust tényleg érdemes megpróbálni. szerintem egy alkalom után kell érezned már a hatását. nekem így volt. nem rögtön, hanem egy héten belül nagyon nagy feszültség távozott belőlem.

sok sikert!

2015. júl. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!