Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akik azt tanácsolják, hogy...

Akik azt tanácsolják, hogy menjek másik orvoshoz, mire gondolnak pontosan?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést látok, hogy valakinek valami baja van, az orvos meg nem vizsgáltatja ki rendesen. A válasz: menjen másik orvosokhoz addig, amíg valaki meg nem mondja, mi baja.


Nálunk pl. a következő a helyzet: háziorvos egy van, tudom, hogy nem kötelező a körzetihez járni, de a következő háziorvosi rendelő kb. 15km-re van, és napi 2-szer jár oda busz.

Sztk-ban vannak különféle szakorvosok, azokhoz általában beutaló kell, de ha nem kell, akkor is csak egy vagy két orvos dolgozik felváltva, ha ezeket "kimerítem", már nincs másik. Másik sztk egyrészt nagyon messze van, másrészt onnan elküldenek azzal, hogy nem oda tartozok.

Magánorvos egy vagyonba kerül, minimálbérből arra nem telik, akármennyire is beteg vagyok, a családomat azért szeretném etetni valamiből.


Valami egyéb lehetőség van még?


2015. júl. 30. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nagy a gond és nem foglalkozik vele a közelebbi háziorvos, akkor nyilván nem jelent gondot 15 km távolság.

Én abban a helyzetben bizony felülnék a 2 busz közül az egyikre és utaznék 10 percet a másik orvoshoz. Vagy ha nem mozgásszervi gondom van és nem vagyok idős, akkor ilyen jó időben felülnék a biciklire és átbicikliznék. Vagy fogadnék egy autót és átvitetném magam. Lehetőség van több, 15 km nem a világ vége. Nálunk a kórház 25 km-re van.

SZTK-ban is van legalább 2 orvos, de bizonyos szakterületen még több, ha egyik nem jó, mész a másikhoz.

És mi sem vagyunk eleresztve, de van úgy, hogy inkább nem veszek ezt vagy azt, hanem abból a pénzből elmegyek privátba orvoshoz. Meg amúgy nálunk az egészség a legfontosabb. Pedig nekem is családom van, kicsi gyerekünk. Sőt, 50 km-re vittük el privátba fülész szakorvoshoz, mert helyileg sajnos nem tudtak vele mit kezdeni. Ott az út is pénzbe került, meg az is, hogy privátba vittem. De rendben van a gyerek!

2015. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kérdés csak elméleti hála istennek, de rengeteg ember nem tudja megengedni magának a magánorvost, akárhogy is spórol. Nálunk pl. a "nem veszek ezt vagy azt" azt jelentené, hogy nem veszünk ennivalót vagy nem fizetünk be valamilyen számlát. Égne a pofám, ha a gyerekeimnek éhezniük kéne azért, hogy én elmehessek magánorvoshoz, pláne hogy mellette még fizetjük a havi 7000-es TB-t is a semmiért.
2015. júl. 30. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki dolgozik, akkor nem kell maga után fizetnie a TB-t, hanem a munkabéréből kerül levonásra, nem?

Ha meg feketén dolgozik és úgy fizeti maga után a TB-t, akkor meg bár nem hivatalosan, de akkor is van keresete. Vagyis van miből azért spórolni.

És mondom, mi sem állunk jól anyagilag, nem tehetnénk meg, hogy állandóan mehetnénk privátba orvoshoz, viszont nem is úgy vállaltam gyereket, hogy a semmire, hogy választanom kéne a között, hogy enni adjak a gyereknek, vagy ilyen esetben inkább szánjak rá pár ezer forintot és elmenjek privátba egy orvoshoz. Bár inkább én nem megyek, hanem kivárom a sorom vagy megyek másik orvoshoz, de ha a gyerekemről van szó, akkor rá nem fogom azt a pár ezer forintot sajnálni és ha úgy is állnánk anyagilag, akkor inkább én nem ennék, de a gyereknek lenne mit enni és orvoshoz is elvinném.

2015. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Képzeld, én se a semmire vállaltam gyereket, hirtelen szűnt meg az előző munkahelyem, és haláleset is történt a családban. Nem szeretném most részletezni, nem ide tartozik.

A TB-ről meg annyit, hogy mire fel vonják le azoktól is, akik csak magánorvoshoz járnak, mert a körzeti nem csinál semmit? Ha opcionális lenne, egy rossz szavam se lenne, félretenném azt a pénzt minden hónapban, és abból tudnánk is finanszírozni a magánorvosi ellátást, amikor szükséges.

2015. júl. 30. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:

"Képzeld, én se a semmire vállaltam gyereket, hirtelen szűnt meg az előző munkahelyem, és haláleset is történt a családban. Nem szeretném most részletezni, nem ide tartozik.

A TB-ről meg annyit, hogy mire fel vonják le azoktól is, akik csak magánorvoshoz járnak, mert a körzeti nem csinál semmit? "

Nyilván szomorú, ami veled történt, de én általánosságban beszéltem. Hogy ne úgy vállaljon valaki gyereket, hogy nincs semmije, hogy ennyire számítson minden forint és ne lehessen belőle félretenni. Illetve nem szabad megtakarítás nélkül se gyereket vállalni, mert mi van, ha? Akkor is legyen hová nyúlni. Nyilván vannak olyan események, amik nagy kiesést, illetve kiadást okoznak, de ezek általában nem általánosak. Én pedig általánosságban beszéltem.

Amúgy mi is voltunk nagyon rossz helyzetben, de megoldottuk.

És nem gondolnám, hogy egy teljesen átlagos család, akik ugyan, ha úgy van, elmennek privátba, azok mindig csak privátba járnának és mondjuk kórházba, műtétre is csak magánkórházba mennének. És akkor ide megy el a TB, amit levonnak.

2015. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Függ attól milyen probléma ez.. nem a fő kérdésed de arra válasz, mit lehet tenni.

Menni kell a vizsgálat érdekében akkor is. Háziorvossal szívtam meg én is. Elmentem hozzá, hogy rosszul vagyok, fáradt, szedulok, zsibbad a semmitől a karom. Mért vérnyomást és elküldött vervetelre. (Miközben ott az ekg gép mellette). A laborom jó volt, elküldött, hogy jó minden. Na pár hét múlva visszamentem hogy ha nem tudja mi bajom akkor adjon beutalót belgyógyászatra és úgy is lett, semeddig nem tartott ott csinálni egy ekg-t (amit a dokim is megtehetett volna) és gyorsan kiderült mi bajom van, elég pocsék lett. Onnan pedig persze tovább küldtek minden szükséges helyre, így csak rendben lett végül minden.

Szóval nem szabad hagyni magunkat. Nem kell rögtön másik orvos ha nem megoldható de akkor sem szabad belenyugodni a panaszainkba mert ki tudja mi bajunk van..

2015. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azt én sem értem, hogy ha valaki dolgozik, akkor miért kell külön fizetni a tb-t.
2015. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy munka mellett külön fizetjük. Aki dolgozik (bejelentve), az automatikusan fizeti, hiszen levonásra kerül a béréből.
2015. júl. 30. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:

"pláne hogy mellette még fizetjük a havi 7000-es TB-t is a semmiért."

Én ebből gondoltam, hogy aki dolgozik és levonásra kerül a TB-je, annak a munkabérének megfelelő összeg kerül levonásra, nem pont 7.000 Ft, mert az százalékos és nem fix összeg, aki meg maga után fizeti, annak meg kb. ennyi a havi összeg, amit maga után kéne fizetni.

Meg később írtad is, hogy elveszítetted sajnos a munkahelyedet, tehát akkor te magad után fizeted, nem?

2015. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy nem a semmire vállaltam gyereket, hanem akkor még volt jó keresetem, csak hirtelen lettem munkanélküli. Azóta már van új állásom, de az sajnos csak minimálbért fizet, ezt is írtam. Azért írtam a 7000-et, mert amíg nem volt munkám, kb. annyit kellett fizetnem.
2015. júl. 30. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!