Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyet szabad csinálni? Nem...

Ilyet szabad csinálni? Nem fog hülyének nézni az orvos?

Figyelt kérdés
Januárban elmentem a háziorvosomhoz, hogy szeretnék kérni egy általános egészségfelmérést (alap dolgok, mint pl. vérnyomás, vérkép, ekg, vizelet stb.), mivel hosszabb időre külföldre készültem au pairkedni, és ezt ajánlják mindenhol előtte. Februárban kijöttem külföldre, és úgy volt, hogy csak őszig leszek itt, de úgy alakult, hogy még egy évig maradok. Szeptemberben hazamegyek egy hétre. Kérhetek megint ugyanilyen egészségfelmérést? Alapból kb. évente egyszer járok ilyenre, mert a családban előfordult fiatal kori cukorbetegség, vérnyomásprobléma és magas koleszterin is, de most jó lenne elintézni otthon, mert itt kint fizetős lenne.
2015. aug. 1. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérhetsz de pl vérkép évente ajánlott, szerintem panasz nélkül egy éven belül nem nagyon.. Amúgy mind a három a patikában is kiderül, vérnyomás mérés ahol én tudom ingyenes, koleszterin és cukor érték is pár száz forint csak.
2015. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha fizeted a TB-t akkor bármikor kérhetsz teljes egészségügyi kivizsgálást. Ha nem fizeted a TB-t akkor is kérhetsz de akkor ki kell fizetned.
2015. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a vasammal is volt probléma korábban, amiatt is járok el minden évben. Csak ugye ha most ősszel visszajövök megint, akkor egy évig megint nem lesz alkalmam vizsgálatot kérni, csak pénzért, és itt nem kis összegekbe kerül ez (60 euró alapból egy háziorvosi vizitdíj).
2015. aug. 1. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérjél csak, nem fog hülyének nézni :)
2015. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!