Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben a helyzetben mit kell...

Szuperpocok kérdése:

Ebben a helyzetben mit kell csinálni, hol és hogyan intézzem el?

Figyelt kérdés

A TB-ről van szól. Januárban diplomáztam. Ellátásra a diákom lejártáig+45 napig voltam jogosult. Munkahelyem nem volt. Tehát a TB-t nem fizette utánam senki, én magam sem.


Ősztől megint lesz hallgatói jogviszonyom, ami azt jelenti, hogy megint lesz TB.


A kérdésem az: az eddig be nem fizetett TB-t azt utólag rendezni kell? Követelni fogják? Hova menjek elintézni ezt az ügyet?



2015. júl. 27. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Tőlem nem kérte senki. De ha bármi bajod esik, amíg nincs a TBd fizetve, akkor jóval nagyobb kórházi számlára számíthatsz.


A diák március 31ig volt jó, onnan kell a +45 napot számolni!

2015. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az én esetemben nem. Múlt októberben járt le a diákom +45 nap, így jön ki a dec 16.


Mivel most derült ki, hogy felvettek ezért ősztől ismét lesz hallgatói jogviszonyom, tehát ismét lesz TB-m.


Engem az érdekel, hogy az elmúlt 7 hónapot, amíg nem volt semmi, azt utólag be akarják hajtani Nem vettem igénybe eü szolgáltatást meg semmi...

2015. júl. 27. 14:07
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Onnantól fogva, hogy már nem voltál biztosított, addig az időszakig, amíg újra biztosított leszel, arra az időre neked nincs TB-d, tehát fizetni kellene az elmaradt és az aktuális díjakat.

És igen, amint orvoshoz mész, kiderül, de amúgy is egy ellenőrzés és máris tudják, hogy nincs rendezve és amivel késtél, vagy nem fizettél be, ott kamatokat is felszámolhatnak.

Szóval bemész a NAV-hoz, kitöltesz egy papírt és szépen fizeted magad után addig, amíg nem leszel újra biztosított, akkor pedig kitöltesz egy újabb nyilatkozatot, miszerint nem fizeted már magad után.

2015. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

TAJ szamod annyit jelent, hogy a NAGYKOZPONTISZAMITOGEPBEN van egy "kartonod". Ide minden vezetve lesz az egesz eletedben, hogy mit/mikor/mennyit. Amikor megszunik valahol a jogviszonyod, akkor ket valasztasi lehetoseged van. Vagy regisztralt munkanelkulive leszel es akkor allambacsi rendezi tovabb a jarulekod, vagy sajat magad fizeted be. Meguszni es elmismasolni mar nem lehet.

Azzal nem vagyok tisztaban, hogy a Te esetedben ez a par honapos kihagyas jelenthet-e valamit, vagy az osszel folytatodo tanulmanyi jogviszonyod lefedi-e ezt a hianyzo reszt, szerintem errol az uj sulid titkarsagan kellene erdeklodnod.

Ertheto, hogy a nyarat szabadon szeretned tolteni, de ha megszeretned uszni a jarulek fizetest, akkor szerintem szaladj le a napokban a helyi munkaugyi kozpontba es biztosan okos segitokre fogsz talalni.

Azert sem art rendezni az ilyen dolgot, mert a TB-ben nem csak a jarulek fizetese/elmaradasa a gond ... de! ... mi van, ha idokozben valami egeszsegugy problemad adodik? Tobbe fog kerulni az orvosi ellatas kifizetese, mint a tarsadalombiztositasi jarulek havi dijja.

2015. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

NAV-nál érdeklődj. Ennyit találtam:

[link]



Nekem annó rengeteg csekket küldtek ki. Ez után kellett sokat szaladgálnom arra emlékszem.

2015. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez az amit nem értek :S


Erre az egy hónapra már minek menjek el ügyet intézni? Mert a jogviszonyom miatt aztán mehetek is vissza kijelentkezni :S

2015. júl. 27. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert menjel el erre az egy honapra is ugyet intezni, mert most meg megtudod jatszani a szegeny egyetemistat, aki igy az elete elejen meg elteved az elet utvesztoiben es ezert meg sok-sok segitseget fogsz kapni a hivatalokban. Viszont ha elmismasolod a dolgokat, attol meg az a 7 nem fizetett honap ott lesz a "kartonodon" (ami persze sokaig nem fog szemet szurni senkinek), de ha egyszer rovancsra kerulsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy a 7 honapon tul a buntetes es a kamat is ott lesz a vegosszegben. Meguszni mar nem lehet, visszamenoleg is be fogjak hajtani ha szemet szur valakinek.

Mint mar mondtam, en megjatszanm a butuskat es segitsegkeron fogrulnek a hivatalhoz ... szerintem segitenenek.

2015. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
5-ös vagyok. Ez nem így megy. Ha van olyan hónap amikor nincs fizetve a TB, akkor piros lesz a számod. Hiába mész vissza suliba, az addig piros marad, amíg van olyan hónap, ami nincs rendezve. - tapasztalat.
2015. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es, 7-es vagyok:


Elnezest a sok elutesert, de baromi rossz a szemem es igaz, hogy vilagito klaviaturam van ... ennek ellenere sajnos sokat melle utok. Bocsanat.

2015. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Férjemnek 10 napig nem volt jogviszonya munkahelyváltás miatt, 2 év múlva küldték a csekket kamattal.

Én se halogatnám a helyedben, kérj részletfizetési lehetőséget.

2015. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!