Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az normális hogy kioktatnak...

Az normális hogy kioktatnak az ápolók, asszisztensek, csak mert nem akkor mentem amikor nekik tetszik? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés

egyik eset:

baleset, üvegbe estem, elvágta a lábam elég mélyen

de nem varrták, csak betadine-el ecsetelték és kötözés, 2 nap múlva új kötés, mert nem forrt össze, és rá megint 2 napra is hívtak, szóval egy ideig rendszeresen jártam csupán egy egyperces kötözésre.

mivel gyerekem van, mindig vagy a dokihoz kell menni vele(oltások)vagy előre leegyeztetett(!) időpontokban játszóbölcsibe, stb

a portán megkérdeztem hogy van az sztk-ban a rendelés, azt mondta betegfelvételre(bejelentkezni)14 óráig lehet.

próbálok mindig a gyerek alvásidejében menni, hogy ne sírjon végig a váróban.

délelőtt bölcsi volt, 12órai ebéd után értünk be, olyan fél 13 körül, bőven rendelési időben.

erre a "peckes, hajdobálós" asszisztens fennhangon(!)számonkér, hogy de miért nem délelőtt jön?!...mondtam a bölcsit, magyarázkodok..totál nem értettem mi van..és ennek tetejébe úgy csinálta meg a kötést, hogy hazaérve le is jött, csak ahol a "sebbe forrt" a géz, az a része tartotta az egészet..


ezt most mire véljem?


a másik:

ügyeletre mentem kórházba, munka után mert egésznap majd meghaltam a felfázásba(kegyetlen görcseim voltak, másnap megint munkanap ugye, az urulógián meg du nincs rendelés..)így bementem a kórházi ügyeletre(ahol egy várakozó se volt), hogy valszeg az éjszakát sem fogom így kibírni, hát erre ott is egy tünemény asszisztens, az orvos előtt jóhogy nem elküldött a p*csába, úgy kiosztott, hogy hogy merészelek én az ügyeletre menni, menjek rendelés időben sztk-ba..magyaráztam, hogy mivel egyedül dolgozom, szabadságot én nem vehetek ki csak őgy, hippsz hoppsz, nem tehetek róla hogy munkaidőn kívül nincs urulógus és amúgy nem jönnék, ha nem lenne muszáj, ha nem lennék beteg..az orvos empátiát tanúsított, látszott a megértése, el is látott normálisan, de az asszisztenshez egy szava nem volt...

ez is normális dolog ez így??


2015. aug. 9. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Megmondod, hogy azért, mert most érsz rá/most vagy beteg, és ha nem tetszik neki, hogy dolgoznia kell a munkaidejében, mondjon fel, szívesen közbenjársz az érdekében a felettesénél. Velem is voltak már ilyenek, én ezt válaszoltam mindig, utána érdekes módon semmi baja nem volt azzal, hogy rendelési időben elmentem rendelésre :)
2015. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Értsd meg őket is. Nekik is jobb lenne, ha normális ütemezésben tudnák végezni a dolgukat, de a sürgős és rendkívüli esetek mindig felborítják a rendet. A kevés orvos miatt nem ül orvos az ügyeleten karbatett kézzel, hanem el kell hívni a betegosztályról. A kötelező ügyelet vállalás mellett a napi munkaidő nem 8 óra. Magyarán, tulajdonképpen rosszul van az egész megszervezve.
2015. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ügyelet akut, életveszélyes esetekre van, a felfázás nem az. Ha ki van írva a sebészeti rendelő ajtaján, hogy a kötözéseket délelőtt, vagy 9-11 között stb. végzik, az nem véletlen. Okmányirodába vagy bármilyen hivatalba se mehetsz ügyfélfogadási időn kívül, hiába ülnek ott, mert akkor más jellegű munkát végeznek, szó nélkül elhajtanak a francba. Azon miért nem háborodsz fel?

Lehetnek olyan esetek, mint a tiéd pl., ennek meg az a megoldása, hogy előre megbeszéled (akár telefonon), hogy elnézést, ilyen és ilyen problémád van, mehetnél-e kivételesen ekkor vagy akkor, kéred, segítsenek. Biztos vagyok benne, hogy az esetek 99,9%-ában az lenne a válasz, hogy menj. De ha te odaállítasz úgy, hogy nekik itt és most ez kötelességük, ne csodálkozz, ha így viselkednek, ugyanis nincs igazad, bármennyire is meglepő. Mindenhol adott munkarend van, még az egészségügyben is, másképp nem is lehetne megszervezni, egy SZTK rendelőben napi 50-60 vagy még több beteget is ellátnak.

2015. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!