Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy tetszik, hogy...

Normális, hogy tetszik, hogy kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Tizenéves lány vagyok, és tisztában vagyok azzal, hogy kövér vagyok. Sokan csúfolnak, 1-2 hétig jártam futni, alig ettem, de elkezdtem látni azt, hogy jó kövérnek lenni. Fogdosom a hasam, húzgálom a hájamat össze-vissza, és szerintem híznom kéne. 147,5 kg/159 cm/lány/14 éves


U.i.:a kérdés komoly, de ez normális dolog, vagy fatorexia?

köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 6. 16:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
57%

Háát szerintem csak furi az értékrended.


Az király, ha nem vagy komplexusos az alakod miatt.


Mondjuk addig, amíg nem kezdesz el parázni azért, mert túl vékonynak látod magad..


Személy szerint én úgy gondolom, bár ez csak személyes vélemény és nem kell törődni vele, mindenkinek van de az enyém az, hogy egy nőnek azért van egy természetes egészséges súlytartománya - testzsír tartománya.


Más kérdés, hogy éppen mi a divat vagy kinek milyen a személyes ízlése, kinek mi áll jól.


Nekem általában ez a tartomány tetszik egy nőn, tehát ha valaki kissé karcsú, lapos az engem nem zavar ahogyan az sem, ha kissé husis. De ezek a tartományok, preferenciák gondolom mindenkinél máshol vannak, sokaknál hatással van rá a divat stb.


Nyilván ha az az ideálod, hogy ducibb legyél, akkor megfelelő kalóriabevitellel és szénhidrátfogyasztással ugyanúgy lehet tenni érte mint a karcsú sportos alakért is.


Kérdés, hogy gondoltál-e az egészségi vonatkozásokra is, vagy hogy nálad számítanak-e ezek.


Mert lehet, hogy a gömbölyű szép, de egy cukorbetegség/inzulinrezisztencia/pcos nem feltétlenül éri meg.

2015. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
53%
Teljesen normális, de aggódok az egészséged miatt :(
2015. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%
Nekem csak egy kérdésem lenne. Mi tetszik neked abban, hogy ennyire kövér vagy?
2015. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem normális. Hogy tudtál ennyire meghízni?
2015. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! 2. válaszoló, aranyos vagy, 3. válaszoló, leginkább a hasamat szeretem, mert ott van a legtöbb háj, de hogy miért, azt nem tudom :)
2015. máj. 6. 16:39
 6/38 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, a helyzet az, hogy 12 évesen ugyan ezzel a magassággal (159cm), már 87 kg voltam, és mikor 11 voltam 2012-ben, nyáron (augusztus), 67 kg voltam, következő év (2013) februárban viszont 87 kg, úgyhogy kb fél év alatt 20 kilót híztam , pedig nem volt betegségem, meg semmi egészségügyi problémám. Akkor elkezdtem minden héten mérni magam, akkor lementem 84-re, de nem éreztem jól magam, úgyhogy hízókúrába fogtam, 2014-ben pedig már 110 kg voltam, és most 2015 januárjában kezdtem komolyan hízni, és mostmár alig találok ruhát, de imádom a hájas testem, de most akartam megmérni magam, hátha híztam, mert utoljára 2 hete álltam a mérlegre. A mérlegem 300 kg-t bír, és én olyan 400-ra akarok felhízni. :)
2015. máj. 6. 16:56
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Szüleid mit szólnak? Ez nagyon nem egészséges, muszáj fogynod valamennyit, mert ennek sajnos következményei lesznek. Nem kell mindenkinek piszkafának lenni, lehetsz duci, de a megadott adatok ijesztőek, főleg ilyen fiatalon.
2015. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
az is nagyon gáz volt mikor 12 évesen 87 kg voltam?
2015. máj. 6. 17:15
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
És mennyit hizol egy honapban kb?
2015. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Nem létezik, hogy ilyen mértékű hízás mögött ne legyen egészségügyi probléma. Ha így folytatod, mozgásképtelen leszel, majd valószínűleg elég fiatalon meghalsz.
2015. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!