Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Testvéremnek teljes körű...

Testvéremnek teljes körű kivizsgálásra van szüksége, tényleg több hónapot kell várni egy sima szakrendelés időpontjára is? Ennyi idő alatt meghal az ember, hogy hagyhatják ezt?

Figyelt kérdés

Elég sok problémája alakult ki az utóbbi időben, a szíve, a vérnyomása, talán az idegrendszere, stb.

Mostanában rendszeresen járunk a kórházba, de pl. egy sz*ros fül-orr-gége vizsgálatra leghamarabb decemberre tudnak időpontot adni.

Komolyan ennyien vannak, hogy egy beteg embernek 4 hónapot kell várni egy vizsgálatra? Nem egy fél napos műtétről van szó, vagy egy drága vizsgálatról, úgy gondolom. (persze lehet az még sürgősebb lenne)

A nővérem világ életében alkalmazott volt, mindig is fizetett tb-t, vagyis fizették utána. de korábban különösebben nem vette igénybe az eü. ellátásokat, csak az utóbbi 1-2 évben.

Felháborít, hogy levonni le tudják azonnal, de az emberhez méltó ellátást nem tudják biztosítani, csak hónapok vagy sokszor évek múlva, de addig lehet, hogy meghal a beteg.

Mit gondoltok, ha egy orvos kér időpontot, neki adnak korábbra, vagy nincs esély?

Törődjünk bele, hogy ha betegek leszünk, akkor hiába fizettünk egy fél életen át, semmit nem fog érni, mert senkinek nem lesz ideje velünk foglalkozni?


2015. aug. 10. 17:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Állambácsinál tessék kopogtatni, mert erről nem az egészségügyi dolgozók tehetnek. Nem véletlen, hogy hónapok óta tüntetnek. Ők sincsenek megelégedve a jelenlegi helyzettel, nekik sem buli, hogy nem tudnak mit tenni.
2015. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Van ahol sajnos tényleg több hónap a várakozási idő. Ez függ az adott intézménytől is.

Én is pl. fül-orr-gégészetre akartam menni. Elég sürgős volt, mert nagyon fájt a fülem. Mondták, hogy csak két hét múlva van idő. Oké ez nem sok hónap, de akkor is. Viszont hívjam fel a másik két rendelőintézetet. Az egyikben még aznapra kaptam időt.

Próbálkozni kell. Nem csak egy helyen van egy bizonyos fajta rendelés.

Na meg a fül-orr-gégészet hogyan jön a szívéhez és a vérnyomásához??? Egy EGK-t a háziorvos is meg tud csinálni. Ha meg annyira súlyos, akkor befektetik kórházba és ott megcsinálják azonnal a vizsgálatokat.

2015. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem is rájuk gondoltam, nagyon jól tudom, hogy nem ők tehetnek róla.

De menjek ki tüntetni, vagy írjak levelet a miniszternek? Attól jobb lesz?

Nem akartam különösebben politikai irányba elvinni a kérdést, sokkal fontosabb lenne az, hogy ha maga az orvos kér időpontot egy másik szakterülettől, akkor van-e esély rá, hogy nem kell ennyit várni?

2015. aug. 10. 17:42
 4/20 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, nem tudom, hogy ott mit fognak neki nézni, de épp ez az, hogy nem tudják, mi baja, nincs jól.

Én csak leírtam, hogy pl. ilyen problémái vannak. Emellett még bármi lehet, épp ezt kellene kideríteni.

Az orvos konkrétan ide küldte.


A másik, hogy nehezen mozog, és az egyik helyre csakis személyesen lehet időpontot kérni, a másik helyre csak telefonon.

Ezzel épp ma szembesültünk, kijöttünk rendelésről, átmentünk másik épületbe időpontért, ott mondta egy fiatalember, hogy nem-nem, csak telefonon adnak időpontot.


Nagyon szívesen kérnénk telefonon mindenhova, hogy ne kelljen utazni vidékről a megyeszékhelyre. Jó, ennél a rendelésnél ezt meg is fogjuk tenni. De ott a másik, amire meg CSAK személyesen adnak. Ez is mire jó? Aki ott ül és személyesen ad egy időpontot, az telefonon miért nem tudja ezt megtenni? Mondjuk ne üljön ott napi 8 órát, mert biztos nincsen napi 200 időpont-kérő telefonáló, de nem lehetne mondjuk naponta 8-9 között biztosítani, hogy a betegeknek ne kelljen csak ezért odamenni?

2015. aug. 10. 17:47
 5/20 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ilyenről, hogy csak személyesen adnak időpontot. Először is egy labor kell. Már abból is meg lehet állapítani sok mindent.

De nyilván a háziorvos tudja, hogy mit miért kell.

2015. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az ügyintézés sehol sem könnyű, nehézkesen működik az egész ország. Ez van sajnos.

Az ember teszi mindig, amit kell, kár rajta keseregni, a miniszternek meg aztán pláne hiába írsz...

2015. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

én eü-s vagyok. nálunk még nem is vészes a várakozási idő.

diagnosztika és 3 szakrendelés tartozik hozzánk. az egyiknél 2,5-3 hónap a várakozási idő(vannak helyek ahol fél évre adják ugyanarra a vizsgálatra az időpontot).

viszont ha valaki panaszos akkor egy sürgősségi beutalóval megpróbálunk hamarabbra időpontot adni, vagy ha orvos telefonál, hogy kell neki a sürgős időpont. Ezt azért csináljuk, mert sajnos sokszor van olyan, hogy valaki azt hiszi hogy baja van, de közben meg semmi extra az egész. másrészt az orvos el tudja dönteni, hogy tényleg sürgős vagy sem.


olyat is hallottam már, hogy azt mondták hogy telefonáljon 2-3 hónap múlva időpontért, mert csak akkor lesz orvos és akkor tudnak egyáltalán időpontot is adni.

ha valaki panaszkodik akkor meg azt tanácsoljuk, hogy telefonáljon az igazgatóságnak vagy valami magasabb szervnek, hogy ez neki nem tetszik. egyelőre nem változott még semmi.

2015. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van, amióta az eszemet tudom és már nem vagyok mai csirke és azóta kormányok jöttek-mentek. :(
2015. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
másrészt nálunk naponta kb 30-40 ember telefonál időponttért(és ez még a minimum). lehet nincs arra kapacitás, hogy telefonálgasson egy valaki és így oldották meg, mert egyszerűbb. sokszor hallom a telefonban, hogy beszélek valakivel és már a következő telefonálót hallom, hogy vonalban lenne. meg ahogy leteszem a telefont, más csörög. baromi idegesítő. eü-s voltam.
2015. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

baromi idegesítő.. és akkor ne kérjen az ember időpontot?

ha személyesen megyünk be, akkor sem lesz kevesebb idő azt az időpontot kiadni, sőt szerintem több lesz, mert olyankor többet beszél az ember, meg az idős nénik elkezdik elmondani a bajukat.

abban biztos vagyok, hogy nincs kapacitás, de hol a logika, ha személyesen sem kevesebb idő ez az egész?


köszönöm a válaszokat, megpróbálunk beszélni az orvossal. a labor megvolt, csak ugye egy pár másik helyre is küldték, és egyben kellett volna visszavinni az eredményeket, nem egyenként.

2015. aug. 10. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!