Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megcsípett egy méh/darázs....

Megcsípett egy méh/darázs. Leghatékonyabb/leggyorsabb "gyógymód"?

Figyelt kérdés

Tegnap történt, hogy focimeccs előtti bemelegítésen megcsípte a bokám ZOKNIN KERESZTÜL egy méh/darázs. Nem vagyok rá allergiás, de most egy nappal később eszméletlenül bedagadt. Anyám rakott rá ecetes-vizes borogatást, amitől még rosszabb lett. Most már lett rajta két kisebb vízcsepp alakú kiütés, azt hiszem.

Holnap lesz edzésem, és nem szeretném kihagyni, de jelen esetben cipőbe se bírok bújni.

Képek:

Ecet előtt:

[link]

[link]

Ecet után:

[link]


2015. aug. 27. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igyál kálciumot, ha van otthon. Fullánk biztosan nincs benne, ugye? Fenistil géllel kend be, ha van, és tegyél rá hideg nyomókötést: kis törülközőbe vagy pólóba csomagolt jégkocka/fagyasztott valami (borsó, bab, ami van), jó erősen rákötni úgy, hogy a hideg legyen a duzzanat fölött. Éjszakára is fent maradhat, esetleg cseréljétek a "betétet", ha felolvadt.
2015. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kalciumot vegyél be, hátha így utólag is segít valamit. Plusz jegeld a bedagadt részt. Sajnos más ötletem nincs.

És legközelebb ha megcsíp, ott rögtön vedd be a kalciumtablettát, lehet kapni drogériákban is, hordd magadnál ilyen esetekre.

2015. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy méh, vagy darázs csípett meg, ha méh, akkor arra nem jó az ecet, mert savas a mérge, akkor lúg kell, pl szódabikarbóna, de jó a Fenistil gél is és kálcium. Ha jobban dagad és vörösödik, akkor orvoshoz kell menni.
2015. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket! Bár már biztos, hogy ezt az edzést ki kell hagynom. :/

Egyébként meg honnan lehet megismerni, hogy darázs/méh csípett meg?

2015. aug. 28. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy, ha látod a rovart. Valahol azt olvastam, hogy a méh fullánkja kiszakad szúráskor, bent marad a sebben, a darázsé általában nem, többször is tud szúrni, de ez nem 100%. Téged zoknin keresztül csípett meg, így még nehezebb.
2015. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Láttam, még én söpörtem le a lábamról, de nem tudom kinézetileg megkülönböztetni őket, legalábbis nem nagyon vizsgáltam meg, és nem tudom, hogy utána kinyúlt-e
2015. aug. 28. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!