Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek jár alanyi jogon,...

Kinek jár alanyi jogon, ingyenesen a TB alapú orvosi ellátás?

Figyelt kérdés
Jelenleg 38 éves vagyok munka nélküli, és jelenleg csak a magasabb összegű családi pótlékot kapom, ami 20300 Ft havonta. Ebből TB-t nem tudok ki fizetni, mert olyan kicsi ez a 20300 Ft! A Budapest és Pest megyei kormányhivatal Rehabilitácios Szaigazkatási szerv, 2015. márciusában, 53%-os össz-szervezeti egészség károsodást állapított meg. És azt is meg állapították hivatalosan, hogy betegségem 18 éves korom előtt is fent állt, és hogy jelen egészségügyi állapotomban újabb felül vizsgálat nem szükséges. Rokkant nyugdíjra nem vagyok jogosult, mert a minimumi 5 év szolgálati időm sincs meg. De magasabb összegű családi pótlékra jogosult vagyok. Jár-e nekem alanyi jogon, ingyenesen a TB alapú orvosi ellátás?

2015. aug. 28. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
nyugdíjas, sittes, hajléktalan, nappalis egyetemista, kiskorú, rokkant, menekült (nem ezek akik most jönnek, hanem azok akik legálisan megkapták a menekült státuszt)
2015. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es válsz író részére: Én nem vagyok rokkant, nem is állapítottak meg rokkantságot. De 53%-os össz-szervezeti egészség károsodást állapított meg. Állapotom végleges, és nem szükséges újabb felül vizsgálat. Az általad le írtak alapján, nekem alanyi jogon ezek szerint nem jár. A kérdés csak akkor hogy miből fizessem azt a kb. 6900 forintot havonta? A 20.300 forintos családi pótlékból kellene ezek szerint fizessem? A családi pótlékból törvényileg nem eszközölhető le vonás, és nem hajtható végre sem, még adók módjára sem, mert a nyugdíj minimum alatt van. Akkor most mi a helyzet, jelen esetemben?
2015. aug. 28. 11:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, abból kell. Te még ezen csodálkozol ebben az országban?
2015. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as válsz író részére: Nem, nem csodálkozom semmin. De miből fizessek? A havi 20.300 forintos családi pótlékból amit kapok havonta. Elméletileg maximum az 1/3-ából le vonás, vagy inkasszó eszközölhető lenne, a családi pótlékból is. De és itt jön a de! Mivel a nyugdíj minimum jelenleg havi 28.500 Ft, a családi pótlék meg havi 20.300 Ft. Így a családi pótlékból, sem levonás, sem végrehajtás, sem inkasszó a bank számára nem tehető! Sőt, ha a bank számlára végrehajtásként inkasszót tesznek, akkor is a bank csak úgy hajthatja végre az inkasszót, hogy a nyugdíj minimumi összegnek vagyis 28.500 forintnak megfelelő összeget a bank köteles rajta hagyni a bank számlán, és azt az ügyfélnek ki fizetni. Ingatlan meg, mindösszesen 1 adott ingatlannak az 1/4-része a tulajdoni hányadom. Ráadásul az is, édesanyám részére özvegyi haszon élvezeti joggal teherten. Így az ingatlan tulajdoni részem értéke mindössze 1.330.000 Ft. Más jövedelmem nincs, csak a családi pótlék!
2015. aug. 31. 08:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, de senki nem tud neked mit válaszolni arra, hogy miből fizesd, ha egyszerűen NINCS miből. Ne fizesd. Nekem sincs 2 éve, ellátnak, nincs behajtás meg semmi. Ha lesz pénzem, kifizetem utólag is. Nem tehetnek semmit.

De miből élsz? Ez elképesztően kevés. Ebből enni sem lehet egy hónapig.

2015. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miből élek? Hivatalosan a havi 20.300 forintból. Nem hivatalosan pedig, jelenleg nettó havi 162.100 forintból. Ez nem fekete munka, és nem illegálisan szerzett pénz! Ez úgy jön, ki hogy édesanyámmal és az öcsémmel egy háztartásban élek. Magyarán egy közös lakásban. Édesanyámnak van jelenleg havi nettó 90.000 forintja, és az öcsémnek is havi nettó 51.800 forintja. Ezek az összegek, legális bejelentett nettó jövedelem. Viszont, a testvér és az édesanya jövedelme jogilag nem számít bele, az én jövedelmembe, a TB fizetése esetén. Mivel a TB esetén csak a házastárs vagy élet társ jövedelme számít bele. Idáig úgy volt fizetve, hogy a kormány hivatal fizette. De most a kormány hivatal nem adta meg, azzal érvelvere hogy rokkant vagyok. Épp ezért voltam bent az OEP ügyfélszolgálatán, ahol azt a tájékozatást kaptam, hogy a meglévő határozat alapján 53%-os össz-szervezeti egészség károsodom van, de nem vagyok rokkant. Épp ezért azt mondták hogy nem jár alanyi jogon, a TB, és hogy fizessem! A kormány hivatal meg megint csak azt mondja hogy alanyi jogon jár a TB. És a kör ezzel be zárult! Idáig a kormány hivatal megadta nekem, minden évben! A testvérem és az édesanyám jövedelmét pedig nem is vehetik figyelembe, mivel, nagykorú vagyis felnőtt vagyok. Úgy tekinti a kormány hivatal, hogy egyedül élő vagyok, és épp ezért kaptam meg idáig. De idáig, meg nem volt érvényes százalékolási papírom sem. Csak most, 2015. márciustól van ilyen papírom! Na ehhez mit szólsz? Mi a véleményed? És tudsz-e érdemben segíteni?
2015. szept. 1. 18:07
 7/10 anonim válasza:
kérni kell.1évre előre járási hivatal.ha visszamenőleg kérik akkor adóhatóság.
2015. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-esnek! Kedves 7-es válasz író! 20300 forintból nem eszközölhető végrehajtás! A végrehajtónak, de még a NAV-nak is, a mindenkori minimál nyugdíjnak megfelelő összeget minimum meg kell hagynia, az adósnál vagy tartózónál! A nyugdíj minimum jelenleg havi nettó 28500 Ft! Ez az az összeg amiből már semmilyen végrehajtás nem eszközölhető! Illetve a nyugdíj minimumi összegnél kisebb összegekből sem eszközölhető végrehajtás. A magasabb összegű családi pótlék meg havi nettó 20300 Ft! Jelenleg ezt a 20300 Ft kapom csak.
2015. nov. 1. 12:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Egészségbiztositási Pénztárnál személyesen kérvényezed,van rá nyomtatvány,mellékelik,a tisztiorvosi eredményed fénymásolatát. Kapsz egy végzést írásban...kb 1 hónap...amiben benne lesz,hogy nem vagy köteles fizetni,xy határidőig: következő felülvizsgálat hónap végéig. Na ezzel a NAVhoz bemész,és nyilatkozol,hogy nem fizeted,ez a tb ki-be jelentkezős papir,van rá nyomtatvány, a befogadást rábélyegzik a másolatodra és odaadják,na ezzel a 3 papiroddal,már nem kell. fizetned. amig érvényes a tb határozat, kb. végleg.. én igy csináltam.
2016. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es válasz író számára: Már tárgytalan. Mert,: 1. Nincsen tisztiorvosi eredményem. 2., Nem is kell hogy tisztiorvosi eredménnyel rendelkezek. Mert elég amit a Rehabilitációs szakigazgatási szerv által ki állított dokumentum. 3., Már 2015. decemberében közvetlen az OEPnek be adtam a szükséges dokumentumokat, ezzel kapcsolatban. 4., És meg jogerősen meg is ítélték nekem, hogy díjmentesen jogosult vagyok az OEP által támogatott egészségügyi ellátásra. 5., Az OEPnek, 2008. január 1.-től jelentési kötelezettsége van a NAV felé, hogy kinek van TB támogatottsága, és kinek nincs. 6., Ha valamilyen oknál fogva mégse jelentené az OEP a NAVnak, akkor sincs gond, mert ott az OEP által ki állított jogerős határozat, hogy mi alapján kapom a TB-t.
2016. jan. 25. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!