Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határontúli magyaroknak...

A határontúli magyaroknak tényleg jár alanyi jogon valami szociális ellátás, nyugdíj vagy családipótlék?

Figyelt kérdés

Ez furcsa lenne.

Állítólag van olyan, hogy öregségi járadék ami 28500 FT. És elméletileg a családi pótlék is megillet alanyi jogon minden magyar állampolgárt. Akkor, hogy is van ez?

Még a 90%-os utazási kedvezmény is nagyvonalú ajánlat volt.


2012. nov. 9. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem, ez hülyeség.Utálom amit a fidesz csinál, de ez ferdítés.ahhoz dolgozni is kell itthon legalább egy évet, hogy járjon pl. 3 hónap munkanélküli.Én pont ebben a helyzetben vagyok. Csak annyi, hogy szavazhatnak.Ami megint nem sok mert csak ha jól tudom 6 képviselőt küldhetnek be a parlamentbe.(De azért a tévedés jogát fenntartom)
2012. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Csak azért mert határon túli még nem jár neki semmilyen támogatás. Viszont tényleg vannak olyan juttatások amik alanyi jogon járnak (de ehhez is kell a magyar állandólakcím). Ha magyar állampolgárként Kamcsatkán élsz (vagy Erdélyben) akkor semmilyen juttatást nem kapsz.


De olyat tudok, hogy újdonsült állampolgáraink továbbra is Erdélyben (Vajdaságban stb) élnek, de szereztek itt egy állandó lakcímet (vettek egy tanyát, vagy ismerőshöz bejelentkeztek), nyitottak egy bankszámlát és kérték a családi pótlékot. A bankszámlához járó kártyával meg könnyen fel tudják venni a pénzt kint is, ide se kell jönniük érte. Ilyenkor kvázi két állandó lakcíme van (de ezzel senki nem törődik, mert a magyar állam nem ellenőrzi, hogy otthon kijelentkezett e).

2012. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ezek lakóhelyhez kötött dolgok.
2012. nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Lassan mondom, hogy te is megértsd. VAN magyarországi állandó lakcíme. Mivel jogilag ugyan olyan magyar állampolgár mint te ezért bárhova bejelentkezhet állandóra. A magyar okmányiroda meg nem ellenőrzi és nem is ellenőrizheti, hogy kijelentkezett e a romániai vagy a vajdasági lakcíméről. Így tehát két állandó lakcíme van. román (szerb) állampolgárként egy romániai (szerbiai) állandólakcím. Magyar állampolgárként pedig egy magyar állandólakcím.

Én személyesen ismerek olyan vajdasági magyart akinek két állandó lakcíme van. (Bár őtt él, de a szerbiai címét is megtartotta.)

2012. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

[link]


olvass!!

2012. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!