Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Ha valakinek nincs...

SOS! Ha valakinek nincs TB-je, és kórházba kerül, az idő alatt amíg bent fekszik, meglehet kötni, hogy saját maga után fizesse a tb-ét?

Figyelt kérdés
Gondolom visszamenőleg biztos nem, de hogy a kórházi bentlét alatt vajon engedik e neki?
2010. márc. 12. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Visszamenőlegre is lehet.Nekem is egy vizsgálaton szólt a doki hogy nincs tb-m és bejelentettem magam visszamenőleg.Úgy fizettem.

Nem tudom kórházi ápolás esetén hogy van a dolog:S

2010. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem erre pontos választ az oep-től kapsz. Hívd fel őket!


[link]


Ne értsd félre, de nem tartanám jogosnak, ha erre lenne lehetőség. Ilyen alapon soha senki nem fizetne, csak amikor éppen szüksége lenne orvosi ellátásra, kifizetne egy havi tb-t, oszt részéről letudva a következő néhány év.

Az életmentő beavatkozások a bizt. jogviszony nélkülieknek is ingyenesek, csak az ezt meghaladó kezelésekért, vizsgálatokért, műtétekért kell(ene) fizetniük.

2010. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó. nincs letudva mert ha bejelented magad tb-t fizetni akkor csak úgy mondhatod le ha munkáltatód átvállalja a megfelelő nyomtatványon vagy jogosult leszel az ellátásra(pl.gyes, stb...)
2010. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó hír... ezt nem tudtam, ezért is írtam, hogy igazságtalannak tartanám, ha lehetne...- így, csupa feltételessel. Ha ez így van, tényleg rendes dolog.
2010. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem értek teljesen egyet azzal, hogy jogos. Van, akinek azért nincs Tb-je, mert nincs állása. Ez különösen vidéken nagy gond. Tudok olyan családot, ahol a szülők egész életükben szorgalmasan dolgoztak, de egyikük munkahelye megszűnt, a kis rokkantnyugdíjából él, és csak alkalmi munkalehetőségei vannak, a másikuk munkahelye felett is ott lebeg a pallos, eközben törlesztik 20 éve a házukon levő hitelt, gondoskodnak a pályakezdő lányukról, aki sokáig nem talált állást, most talán jobbra fordul minden, mert lett állása, na de én számtalanszor belegondoltam, ha ezzel a lánnyal történik valami, beteg lesz és fizetnie kéne az ellátásért, azt nem tudnák a szülők állni. Még az a nyavalyás 4-5e Ft is sok attól az embertől követelni, akinek nincs állása, mások, szintén nagyon szegény rokonok tartják el, most ők még perkálják ki az éhezés szélén azt is? Vagy az én apám. Egész életében becsületesen dolgozott, 56 évesen nem kell sehova, szerencsére a barátnője felkarolta. (Anyukám már nem él.) De ha Apám még itthon élne, mit csinálhatnék? Kihalt a fél család, itt maradtunk egy eladhatatlan nagy házban, belerokkanok a rezsibe évek óta, pedig évekig alig fűtöttem, nagykabátban voltam éjjel nappal és még úgy is fáztam! Nem tudom mi lett volna, ha még az Apámat is nekem kell etetni. És még akkor fizessek a Tb-nek?

Megoldódott, szerelmes lettem és már nem egyedül élek, azóta anyagilag is jobb. Csak felvázoltam, hogy nem mindig jogos! Segélyért sose álltam sorba, lehet hogy kellett volna. Most meg 2 hónapja beteg vagyok, orvostól orvosig rohangálok, és meg kellett élnem, hogy a Tb-rendszerben simán hagyják az embert megdögleni. Szívultrahangra 2 hónap múlva lett volna időpont, de addig ötször meghal egy szívizomgyulladásos! Mentem fizetős helyre, 18.000 Ft. Szívbetegség kizárva, de még 13.000 Ft-omba került, mire olyan dokihoz kerültem, aki felismerte az atípusos tüdőgyulladásomat, amit a tüdőgondozóban nem ismertek fel!

31.000 Ft azért, hogy végre kiderüljön mi a bajom, és akkor még ebben nincsenek benne a gyógyszerek. 19 éves korom óta fizetem azt a rohadt Tb-t, most 32 vagyok. És akkor rákényszerítik az embert, ha nem akar elpatkolni, hogy magánorvosokhoz mászkáljon! Szóval hogy mi a jogos, arról meg lenne a véleményem. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2010. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk is ez van, mi is itt vagyunk nyakunkon a magas hitel, pici baba, és a nagybátyjám agyvérzést kapott, fél oldala lebénult, kómában van, teljesen újra kell mindent kezdenie (beszélni, mozogni,enni stb. (nem sok rokon van aki segíteni tud mert hát mindenkinek van "nyomora". Állása nincs, egyébként is beteg stb..

Szinte kajára sem futja, és most ez is. Talán össze tudjuk neki legalább azt a ... tb-t dobni,és fizetni, ezért kérdeztem.

2010. márc. 12. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!