Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Emiatt megütheti a háziorvos...

Emiatt megütheti a háziorvos a bokáját? Engem elővehetnek táppénzcsalás miatt?

Figyelt kérdés
Két hónapja menstruálok,az okára nem jöttek még rá. Nagyon gyenge vagyok, hamar elfáradok, sokat szédülök, görcsöl a hasam, rettentően hullik a hajam, ezért elmentem háziorvoshoz, aki kért vérképet és kiírt tappenzre. A vérkép alapján szinte semmi bajom (nem vagyok vérszegény, de valami gyulladásom valahol van), de így is táppénzen tart, mert ettől még rosszul vagyok. Legalább két hétig itthon leszek, ha esetleg műteni kell, akkor lehet, hogy tovább. Úgy fogalmazott, hogy ameddig én szeretnék, mert a munkám maximális figyelmet kíván és szédülte, legszomjjal nem lehet vegezni, tragédia lehet a vége. Viszont attól félek, hogy így, hogy semmi vizsgálat nem támasztja alá a panaszaim, esetleg az OEP kukacoskodni fog. A házidokim nagyon kezdő, nem tudom, hogy mennyire van szava ilyen kérdésekben. Tényleg rosszul vagyok, bár nem tudom, hogy mitől, ha vérszegény nem vagyok. Nőgyógyászom türelemre int, mert nem akar újra műteni, idén már volt ilyen okból műtétem, és túl fiatal vagyok hozzá, de a gyógyszerek nem használtak, így lehet, hogy nem tudjuk elkerülni.
2015. szept. 17. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az elég alapos indok, hogy két hónapja vérzel.

Főleg, ha a munkád olyan, hogy felelősség van rajtad és számít, hogy mennyire tudsz odafigyelni.

Nyilván megvannak a nőgyógyászati papírjaid, amiket a háziorvos is látott és az alapján írt ki, nem a jó vérképed alapján :)

2015. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gyuribacsika ***** válasza:
100%
Szerintem se izgulj emiatt, hiszen nem jó kedvedből vagy otthon hanem valós alapja van. Sőt még örülj is neki hogy ilyen rendes empatikus házidokid van, mert nekem pl. ha komoly bajom van, se ír ki, olyan rosszinulatú, remélem rájönnek hamar az okára, és mihamarabb meggyógyulsz, jobbulást neked.
2015. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Ahogy az első írta,a vérzés elég indok.

2. Ahhoz,hogy valaki háziorvosi praxist vezethessen sok vizsga és gyakorlat kell,nem friss diplomás dokik csinálják. Ebből adódóan van tudása jogi oldalról is.

3. Gondolod,hogy a dokid idióta? Csak mert,ha ennyire nem bízol benne keress másikat!

4. Ha félsz a jogi következményektől,akkor saját felelősségre menj dolgozni!

5. Tudod hányan voltak,vannak,lesznek kamu táppénzen? Hajjajjj!

2015. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!