Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Endometriozis, korai a kivizsg...

Endometriozis, korai a kivizsgálás?

Figyelt kérdés
Kilenc evés korom óta szenvedek a menzeszemmel. Egy éve erős endometriozis gyanúját tartóm fenn. Megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy tudna-e segíteni legalább a fájdalom csillapításban. Azt mondta idézem " erről a te kórodban nem beszélhetünk! " 16 evés vagyok és egyre csak elviselhetetlenebb. Tényleg nem tudnak még segíteni nekem, amíg 18 evés nem leszek? Mondhat ilyet egy orvos, hogy nem segít? Sajnos mivel még "kicsi" vagyok a környéken nem vállal el egy nőgyógyász sem. Tanácstalan vagyok.

2015. okt. 3. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért nyilatkozott így, mert a fogamzásgátló tabletták a legtöbb esetben jelentősen csökkentik a tüneteket, ő viszont ezt még korainak ítéli neked. Próbáld megértetni vele, hogy nem antibébit akarsz íratni, hanem akadályoz a mindennapi tevékenységedben a fájdalom, komoly problémát okoz ez neked. Nem tudom, miért gyanakodsz endometriózisra, mindenesetre a korod nem zárja ki ennek a kivizsgálását. Az utolsó mondatodat nem tudom értelmezni, elképzelhetetlennek érzem, hogy egy nőgyógyász ne vállaljon el valakit csak azért, mert az "még csak" 16 éves, ez egyszerűen röhejes. Akkor utaljanak tovább gyermeknőgyógyászatra, bár egy nő, aki 7 éve menstruál, bátran kezelhető a felnőtt nőgyogyin.:-)
2015. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is egész életemet átszenvedtem a fájdalmas menstruációval. Nem volt endometrozisom.Próbálj meg minden nap Ligetszépe olajat, vagy kapszulát napi kétszer bevenni, de folyamatosan. Halolajkapszulát is szedjél. Ezek sokat fognak csökkenteni a fájdalmas vérzéseden. Amikor meg görcsölsz, akkor az aszpirin hatóanyagot válaszd, mert ez az összehúzó görcsök ellenszere, így csökkenti erősen a fájdalmat. Én többször elájultam a fájdalmas vérzéstől, úgyhogy van benne tapasztalatom.
2015. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is az a gyanúm, hogy valamiért az orvosok nem veszik elég komolyan az endometriózist, pedig rengeteg nőt érint a probléma. Én egy évvel ezelőtt egy csomó vizsgálaton átestem, mert nem jött a várt baba - nem találtak semmit. Csak épp ultrahangozni felejtett el a prof. Pedig mondtam neki, hogy minden hónapban nagyon görcsölök. Most meg egy másik doki a sima szűrővizsgálaton kiszúrta, hogy "endometriának imponáló képlet" van az egyik petefészkemen. Nem hinném, hogy az elmúlt egy évben alakult ki. Valószínűleg laparoszkópia lesz, és azzal talán meg is oldódnak a gondjaim. Csak az dühít, hogy miért nem nézték ezt meg rögtön!
2015. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!