Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki bemegy abba a...

Ha valaki bemegy abba a kórházba ahol született mondjuk egy vizsgálatra, akkor a gép kiadja nekik, hogy ő ott született?

Figyelt kérdés

Mondjuk az adatai alapján, pl neve vagy tajszáma alapján. Mert ugye azt beírják a gépbe. Akkor egyből kidobja ha járt már abban a kórházban vagy abban született, vagy ahhoz jobban utána kell nézniük.

Tehát a kérdés az, ha pl valakivel történik valami és sürgősen kórházba kell menni, ott felveszik az adatait, az alapján egyből tudják, hogy ő ott született?



2015. okt. 8. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor született.

Ezek a rendszerek nem léteztek korábban.

2015. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de akkor azokat az adatokat nem vitték fel? Mondjuk az illető tb számából nem derül ki?
2015. okt. 8. 20:39
 3/14 A kérdező kommentje:
*taj szám
2015. okt. 8. 20:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Ahogy belép a gép kidobja. Ennyi.
2015. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Dehogy. Én oda járok nőgyógyászhoz, ahol születtem.

Senki sem tud róla, hogy ott születtem és nem is kérdeztek soha ilyet tőlem sehol sem, hogy hol születtem. A számítógépes rendszerbe ilyen adatot nem vittek fel. Csak név, születési dátum, hely, telefonszám, cím, taj szám, szóval csak tök alap adatok. És nyilván látszanak a korábbi kezeléseim, vagy vizsgálataim, amik azóta történtek, hogy a rendszerben vagyok.

Ha régen születtél, akkor még nem volt ilyen rendszer, nincs benne. Anyukádnál látszik, hogy ott szült (ha nem 20-30 éves szült. De nálad nem, hogy ott születtél.

2015. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, honnan tudod? Mondta neked valaki? Ha látszana is hogy ott születtél, ez nem olyan fontos, hogy rákérdezzenek, nyilván nem fognak.

De akkor is ott kezdted az életed, ott feküdtél a csecsemőosztályon, akkor nyilván kell hogy tartsák.

Jól mondod, hogy régen nem volt számítógép, de amikor lett, akkor a régebbieket is bevihették a gépbe. Erre nem gondoltál?

2015. okt. 9. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:

De nem azt tartják számon, hogy te ott születtél.

A betegségeidet, kezeléseidet, vizsgálataidat. A születésed anyukád "aktájában" van bejegyezve, nem nálad.

2015. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem tudják, vagyis a gép. Sportbalesetem volt, abba a kórházba vittek be ahol születtem (abban a városba is lakom) nem kérték a tb-kártyámat, mert ott születtem.
2016. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

utolsó, jársz amúgy oda vizsgálatokra? Lehet azért nem kérték el, mert már bent vagy a rendszerben. Tőlem sem szokták elkérni mert már régóta idejár és nem azért mert ott születtem, mert nem ott születtem.

De normálisabb helyeken elkérik. De amúgy azt sem értem miért nem kérték el, a homlokodra volt írva hogy ott születtél, ők azt nem tudhatták. Nem értem.

2016. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előtte 4évig nem voltam, csak gyerekként az ügyeleten, személyi alapján megnézték és nem kérték a tb kártyámat, mert benne vagyok a rendszerbe, plusz ott születtem, megvan minden adatuk rólam. Fura ez. Amióta az utóbbi 1,5 év gyakran járok, azóta a tb kártyát vissza is teszi a személyivel egyből. Gondolom akkor ez tuti ezért van.

Máshol meg mindenhol elkérik.

2016. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!