Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs elegetek az orvosokból?...

Nincs elegetek az orvosokból? Vizsgál, de nem mondja el miért, felír gyógyszert, de nem mondja el pontosan a mechanizmusát és hogy miért.

Figyelt kérdés
veletek nem volt ilyen?
2010. márc. 16. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt a fő gond az, hogy LÉTSZÁMHIÁNY van.

Egy betegre átlagosan 2-3 perc(!!!) jut. Így nem csoda, hogy az orvosnak sem ideje, sem ereje nincs a 20. betegnek (míg további 30-an kint várnak) elmagyarázni egy gyógyszernek a hatásmechanizmusát, amit úgysem ért meg a betegek 90%-a, és nem azért mert a betegek buták, hanem mert nincs ilyen irányú képzettségük (egy 70 éves bácsinak béta-1 blokkolókról mesélni kb. olyan, mintha egy fodrász nőnek magyarázná az autószerelő, hogy mi a gond a pillangószeleppel).


A fentebbi kommentelő is jó eséllyel azért várt 20 percet a nővérre, mert annak is volt más dolga, nem pedig azért, mert kávézgatott...


A kórházak 99%-ában 1 ember végzi 5 munkáját a pénzhiány miatt, így nem csoda, ha frusztrált és ideges lesz pár év után a dolgozó (orvos, nővér, betegszállító és a többiek). De a beteg is frusztrált lesz, mert előtte 2-3 órát ült a váróban, és természetes, hogy igazságtalannak érzi, hogy néhány perc után "belé fojtják a szót" és hívják a következőt. De ha az orvos elidőzik egy beteggel, akkor meg egy másik nem fog sorra kerülni.

És ez csak rosszabb lesz, mert kórházakat zárnak be, osztályokat vonnak össze, de a betegek száma nem csökken, így egyre gyakoribbak lesznek a több hónapos, éves várólisták. És a színvonal sem fog nőni, sőt...


Sokan mondják, hogy rengeteg TB-t fizetnek (ez így is van), igen ám, de a bökkenő ott kezdődik, hogy 1,5 millió ember fizeti csak, míg 10 millió ember részesül ellátásban, olyanok is, akik életükben egyetlen egy fillért sem fizettek. De ez jellemzi az egész országot, hogy a dolgozókról az utolsó bőrt is lenyúzzák, míg egyesek munka nélkül is úgy élnek, mint Marci Hevesen...

2010. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért arról, hogy várni kell, időnként ők is tehetnek.

Pl nem biztos, hogy 30 embernél az időpontra odarendelés azt kell jelentse, hogy mindenki EGY időpontra megy...

Az sem biztos, hogy normális, mikor a rendelést 20-60 perccel később kezdik.

Meg az sem, hogy 99%-ban kizárólag mások munkaideje alatt van rendelés (házidoki is), így aztán arra 0 lehetőség van, hogy valaki valami kisebb gyanú miatt elmenjen munka után egy 10 perces vizsgálatra, helyette a kis gyanúból nagy gyanú lesz, abból meg mikor már majdnem felfordul, betegség aztán 10 perc helyett 10 napot fog tölteni az orvosok kezei között.

A vizitdíjat is jó lett volna bevezetni, nem szeretem a dokinál unalmukban elbeszélgetős mamókákat sem.

2010. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

17:59-nek 12:11-től:sokmindenben igazad van, nem is a 20 perc a sürgősségin akasztott ki ( amúgy vizsgálat előtt 3 óra várakozás ),hanem, hogy mikor bekerültem, azt mondták veztkőzzek le derékig, ( függöny óne ) és várjam a vizsgálatot és a vérvételt. a sok- jövő menő között 20

percig hol volt az orvos és az asszisztens.Na mindegy, azért nem az életem legnagyobb problémája, de mint jelenségre szerettem volna rávilágítani.

Neked kedves válaszoló pedig külön köszönöm, hogy kijavítottad a helyesírási hibámat, amit az elküldés után azonnal észrevettem, de nem akartam "hibajavító"üzenetet küldeni.

üdv. és jó egészséget minden levelezőnek.

2010. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 20:09, a vizitdíj nem lett volna jó ötlet.

A biztosítással már kifizették az egészségügyi ellátáshoz való jogot. Sok a kisnyugdíjas, akiknek nagy teher lenne még a látszólag jelképes vizitdíj is. És nem biztos, hogy csupa felesleges dologról van szó, mert az ilyen öreg anyókáknak 101 bajuk van.

2010. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Így viszont nem valósul meg az, hogy aki többet veszi igénybe a szolgáltatást az legalább (pár %-kal!) többet fizet. Én speciel nem túl szívesen finanszírozom a tb befizetéseimmel a kövéreket, dohányosokat stb. Legalább mindenki érezte volna egy kicsit a súlyát a dolognak.

Az emberek legalább fele meg hálapénzt ad egyébként is. Na legalább ők fogták volna be a szájukat, amikor a vizitdíj ellen agitáltak, meg szavaztak. Úgy látszik a 30 ezer Ft nem teher, de a 300 meg igen...

2010. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!