Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs elegetek az orvosokból?...

Nincs elegetek az orvosokból? Vizsgál, de nem mondja el miért, felír gyógyszert, de nem mondja el pontosan a mechanizmusát és hogy miért.

Figyelt kérdés
veletek nem volt ilyen?
2010. márc. 16. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Azokat én is utálom, bár én szoktam kérdezni, persze kultúráltan.:) Én azt utálom, hogy ki vagyunk nekik szolgáltatva, mert ha nem adsz hálapénzt, akkor sokszor le vagy ejtve. Márpedig én nem adok. Kap fizetést. Meg letette az esküjét....Szóval én pipa vagyok az orvosokra, tisztelet az egy-két kósza kivételnek...nem beszélve arról, hogy súlyos összegeket fizetek TB-nek, ne várjanak tőlem hálapénzt...miért kéne hálálkodnom???
2010. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek,ÚTÁLATOSAK.Porosz tipusú eü rendszerünk van,ahol az orvos felsőbbrendű a beteggel szemben.Nem pedig együttműködő,egyenrangú fél.

Nem tudom mikor fog ez megváltozni.:((

Egyébbként eü dolgozó lennék.

2010. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van szám, és kérdezek.


Van net is: utána tudok nézni az illető gyógyszer hatásmechanizmusának.


Ezenkívül szabad orvosválasztás van. Ha nem tetszik, ahogy vizsgál, orvost váltok. Előfordult már nem egyszer. Nem én vagyok őérte, hanem fordítva.

2010. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen,elég arogánsak.Mikor kiderült,hogy vese kövem van,nagyon meg ilyedtem és feltettem pár kérdést:

mitöl lehet...stb.(urológián) Rám se nézett csak az iró asztalt bámulta és mormolt valamit az orra alatt.

Vissza se mentem.

2010. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy vettem észre,hogy talán az idejük kevsebb a betegekre.Sietnek hamar "lerendezni" a betegeket.

Többnyire feltesznek pár kérdést,érdeklődnek a panaszaimról,de ha vannak kérdéseim,azokat én is felsorolom,még ha látom is,hogy kissé türelmetlenek,nincsenek a legjobb hangulatban.Azért mindíg igyekszenek kedvesek,türelmesek lenni.Más hozzáállás esetén orvost váltanék,ha csak lehet.

2010. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

ööö..hm..hát nagy lepcses szám azért van,hogy kinyissam.Tehát: ha kérdezek valamit,és a doki nem válaszol/vagy félválaszt ad/dünnyög az orra alatt valamit,kérdezek még egyszer,hangosabban,határozottabban.

Ha megengedi magának azt,hogy nem ad kielégítő választ,vagy pofát vág,nem könyörülök rajta,hatalmas balhét csinálok,elküldöm fincsi melegre..olyankor már nincs menekvés...velem nem lehet ezt eljátszani..szüleimtől örököltem ezt.Ők olyan szinten küldik el az orvosokat/bárki mást-akik paraszt módon válaszolnak,nem a kérdésre,hogy majd meggondolják legközelebb,hogy mit mondanak.

Egy-két helyen már tudják,hogy mi lenne a reakcióm,ha......pont ezért visszafogják magukat,és rendesen beszélnek.Ha valaki meg normális,azt nem bántom,eszembe sem jutna megbántani,nem csinálok én ebből mindennapos rituálét hogy elküldöm őket...csak aki megérdemli.

2010. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!sajnos nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak az egészségügyből. a múlt nyáron a kezelőorvosom

4 hét szabin volt, mikor rosszul lettem a sürgősségire

utalt a házi orvos.sima délután volt, nem hétvége és nem a baleseti, hanem a belgyógy.elképesztő arroganciával " kezelték" a problémámat,hagytak félmeztelenül ülni puffadt hassal, meztelen mellekkel / középkorú, telt nő vagyok./mint egy átjáróházban, mentősök, asszisztensek, mind pasik jöttek mentek én meg kiszolgáltatva vártam a soromra, hogy levegyék a vért.

20 perc telt el így, mire előkerült egy nővér,hogy beültesse a kanült.úgy éreztem magam, mint majom a ketrecben.én elhiszem, hogy őket nem zavarja, de a beteget nagyon is zavarja a meztelenkedés.

továbbküldtek gyomortükrözésre, és mikor a "kedves" dr úrnak elkezdtem mondani a problémáimat, belémfolytotta a szót, mondván szó szerint, hogy neki nincs sem ideje, sem türelme végighallgatni engem, neki az a dolga, hogy megtükrözzön.

na innét fogva meg sem mertem nyikkani.

a kezelőorvosomnak nem panaszoltam el, mert tudom, hogy mind összetartanak.

én már minden orvostól félek, de az asszisztenseik sem jobbak, persze tisztelet annak a kevés kivételnek.

2010. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én legrosszabb élményem:

Amikor a kisfiam született, utána úgy görcsölt az epém, hogy felülni, kiegyenesedni is csak nagy fájdalmak árán tudtam. A viziten megemlítettem, negyednap úgy döntöttek, csináltatnak egy hasi uh-t a biztonság kedvéért. A doki először látott, megcsinálta az uh-t, majd közölte, hogy hiába van protekcióm, lebuktam, hogy szimulálok!!!, mert itt bizony nincsen semmi, szedjem össze magam végre! Azt hittem, a szemét kaparom ki. Egyébként hozzáfűzném, annyira "szimuláns, nyafka" nő vagyok, hogy szülés után gyalog jöttem le a szülőszobáról, nem engedtem, hogy tologassanak, de még a liftre sem vártam, nem dőltem be az ágyba, hanem jöttem-mentem, lezuhanyoztam, átöltöztem, üldögélve, örömmel fogadtam a látogatókat. Aznap este már egyedül fürdettem a babámat (persze a nővérke irányításával), hogy mire hazajövök, elég rutinos legyek (itthon nem volt egyetlen percre sem segítségem). Mindössze pokolian fájt az oldalam az alsó bordaív alatt. Ez szimulálás? Nyafogás? Rohadjon meg az ilyen orvos! Végül a szülészorvosoknak lett igazuk: ők arra tippeltek, hogy mivel nagy babám volt és elég szokatlan pozícióban feküdt a hasamban, nagyon nyomhatta a májamat, epémet és amikor megszűnt a nyomás, a belső visszarendeződés okozta a fájdalmakat. A szülés után kb. 6 nappal mintha elvágták volna, minden panaszom megszűnt.

2010. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

11.19-esnek igaza van.

az orvos nemfogja minden egyes betegnek levezetni lépésről lépésre h mit miért ír fel hogyan hat, és mi a betegségünk pontos neve és lefolyása. elvileg megkéne bíznunk az orvosunkban és tudnunk h amit tesz és ad az jó nekünk, és beválik.

én nem sűrűn járok orvoshoz, nemvagyok egy beteg típus. egyszer volt vmi hányós-hasmenéses bajom, elmentem az orvoshoz, belenézett a számba, meghallgatta a hasam, majd közölte h gasztroenteritisz (azmeg mi?) és felírt vmi s betűs antibiotikumot. hazamentem, beírtam google-be h gasztroenteritisz, kiderül h ez vmi bélgyulladás és diétával elmúlik. no mondom, nagyszerű, akkor antibiotikum megy a kukába és hajrá diéta. 2 nap alatt meggyógyultam.

másik: voltam nőgyógyásznál, mert nem szimpatizáltam a folyásommal. vizsgál-viszgál majd közli h nemlát semmi rendelleneset. hát mondom de nekem nemilyen szokott lenni. aztmondja h fiatal nő vagyok, működő hormonháztartással nincsen semmi bajom. mondom szedek foggátlót, lehet h attól? mondja h igen akkor valószínűleg attól van, és végül írt fel vmi g betűs hüvelykúpot. hazajöttem, beírtam google-be a kúp nevét, láttam h ez csak vmi hüvelyi ph helyreállító kúp, mondom akkor ezekszerint télleg semmi bajom, ígyhát vártam még 2-3 napot és a folyás is csökkent magától.


na egy a lényeg, nem olyan gonoszak ezek az orvosok, nekünk pedig van szánk, és ugye néma gyereknek anyja sem érti a szavát...ha vmit nemértünk és érdekel akkor kérdezzük meg, illetve itt van nekünk a net, sokmindennek itt is utána lehet nézni.


de fontos h ne várjuk el az orvostól h kiselőadást tartson nekünk, ha vmi nagyon érdekel, kérdezzünk. fog rá válaszolni, és ez így a normális szerintem.

2010. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na igen, én is ezért váltottam. nem orvost, hanem orvoslási módszert. ahol nem tüneteket kezelnek és tüntetnek el, hanem gyógyítanak. mert ez a kettő 2 különböző dolog. aki keres az talál.
2010. márc. 16. 12:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!